Ekonomi

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 25th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Kız Kulesi satışa çıktı!

Mega kent İstanbul’un en mühim simgelerinden biri olan Kız Kulesi’nin kullanım hakkı satılığa çıktı! 2 bin 500 yıllık bir geçmişe sahip olan Kız Kulesi’nin 38 yıllık kullanım hakkı için 22 milyon Euro talep ediliyor.

İstanbul manzarasının asla onsuz olamayacağı Kız Kulesi’ni tam 49 yıllığına kiralayan Hamoğlu Holding kullanım hakkının kalan 38 yılını satışa çıkardı. Şayet 22 milyon Euro ödeyebilecekse herhangi bir firma Kız Kulesi’nin kullanım hakkını satın alabilecek.

Yabancılardan Kız Kulesi’ne büyük ilgi

Hamoğlu Holding’in Başkanı Ahmet Hamoğlu uzun bir süredir büyük firmalar ile bu konuyu görüşüyor ve pazarlıklar yapılıyordu. Kız Kulesi’nin kullanım hakkını almak isteyenlerin büyük bir bölümünün yabancı firmalar olduğu açıklandı. Ancak henüz hangi firmanın kullanım hakkını almaya daha yakın olduğuna dair bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki hafta ABD’li bir firma konuyu görüşmek için Türkiye’ye gelecek.

Arap şirketi ile anlaşma neden bozuldu?

Hamoğlu Holding’e ilk ciddi teklifi sunan bir Arap firması oldu. Fiyat konusunda bu firma ile anlaşılmıştı. Ancak firma Kız Kulesi’ni şirketlerinin merkezi yapmaya kalkışında anlaşma sonlandırıldı. Çünkü bu konuda hukuki bir mevzuat var. Bu mevzuat Kız Kulesi’nin halkın kullanımına kapatılmasına izin vermiyor!


Haber Editörü Hakkında



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !