Kırmızılı kadın ilk kez konuştu


Gezi Parkı eylemlerinin simgesi haline gelen kırmızılı kadın Ceyda Sungur, Sunday Telegraph’a konuştu.

Gezi gösterilerinin ilk günlerinde polis tarafından gazlanırken çekilen fotoğrafı tüm dünyada büyük yankı bulan ve şimdiye kadar medyaya konuşmaktan kaçınan “Kırmızılı kadın” Ceyda Sungur, İngiliz Pazar gazetelerinden Sunday Telegraph için sessizliğini bozdu. Ceyda Sungur, gösteriler için “Benim için bu ifade özgürlüğü ve halkın gücü ile ilgili” dedi ve halkın artık “her şeyi değiştirmek” için gerekli özgüvene sahip olduğunu söyledi.

İstanbul Teknik Üniversitesi akademisyenlerinden Ceyda Sungur, Gezi Parkı konusundaki yaşadıklarını ve göstericilere destek amacıyla yaptığı çalışmaları Sunday Telegraph gazetesine anlattı.

“Benim için bu ifade özgürlüğü ve halkın gücü ile ilgilidir” diyen Sungur, “Şimdi insanlar, ilk defa olarak gücünün kendilerine iadesini talep etmek için gerekli özgüvene sahip. Her şeyi değiştirme özgüvenleri var” ifadelerini de kullandı.

Taksim’de yaptığı çalışmalarına ilişkin de bilgi verirken yaralanan insanların tedavisi için kurulan seyyar hastanede gönüllü olarak çalıştığını anlatan Sungur, “İstanbul’da insanların, binmeleri gerektiğinde bir metroyu nasıl durdurduklarını gördüm” dedikten sonra “Bu da, halkın şimdi hissettiği güç gibidir. Her şeyi değiştirmek için özgüvenleri var” sözlerine ekledi.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑