Siyaset kesk

Yayımlanma Tarihi: Haziran 14th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

KESK Müdahale Olursa İş Bırakırım Dedi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Gezi Parkı olayları için daha önce verdiği desteği eğer Taksim Gezi Parkı’na yenide müdahale olursa yineleyeceğini söyledi. Bugün bütün televizyon kanallarında verilen ve gerek Vali Mutlu’nun gerek Başbakan Erdoğan’ın söylemleri doğrultusunda ‘’Gezi’yi boşaltın yoksa 24 saate müdahale başlatacağız’’ tehditleri karşısında KESK’de sessiz kalmadı. Eğer Gezi Parkı’na yeniden müdahale olursa ve polis şiddete başvurursa 240 bin çalışanı bulunan KESK iş bırakacağını açıkladı. Bütün Türkiye genelinde iş bırakma eylemi yaparak meydanlara yürüyeceğini açıklayan KESK bu tutumu ile adeta göz dağı verdi. KESK ‘’Direnişin başından beri destekçiyiz ve tarih sorumluluklarımızı yerine getirmekten kaçınmayacağız’’ dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA

KESK; ‘’ Son iki gündür hem İstanbul Valisi Mutlu hem de Başbakan Recep tayip Erdoğan direnişin kalbi olan Taksim Gezi Parkı’na müdahale olacağının sinyallerini kuvvetle vermektedirler. KESK olarak bu tarz bir girişimin durumu içinden çıkılmaz bir hale götüreceğini düşünüyoruz. Bu girişim bütün ülkede dalgalar halinde Gezi Parkı eylemlerini yeniden ateşleyecek ve her yer Taksim görüntüsüne bürünecektir. Bütün bu oluşacak sorunların tek nedeni ise AK Parti iktidarı olacaktır. 4 ve 5 Haziran tarihlerinde meydanlara yürüdüğümüz ve iş bıraktığımız gibi, yine böyle bir müdahale söz konusu olursa bu eylem ve grev yinelenecektir. KESK olarak tarihsel sorumluluklarımızı yerine getirmekten kaçınmayacağız.’’ dedi.

KESK HERKESİ DİRENİŞE ÇAĞIRDI

Açıklamanın devamında KESK bütün illeri kapsayarak saat 21.00’da başlayacak olan direnişlere ve eylemlerde herkesi aktif rol oynamaya çağırdı. KESK eğer bu gece Gezi Parkı için bir müdahale olursa yarın bütün iş yerlerine tek tek giderek bütün kamu çalışanlarını direnişe destek olmaya çağıracağını söyledi. Her kamu kurumunda iş bırakan kamu emekçileri ile birlikte meydanlar yürüneceğini belirten KESK alınan bu kararların Gezi Parkı’na yapılacak müdahalenin gerçekleşmesi ile başlayacağını belirtti. Müdahale başlar başlamaz karar aktif olacaktır dedi.

EŞİT ÖZGÜR BİR TOPLUM İÇİN EL ELE

KESK konuşmasını ‘’eşit ve özgür bir toplum için, demokratik bir toplu için bütün kamu çalışanlarını, emekçileri, kamu işçilerini, genç yaşlı bütün halkı direnişte önemi roller üstlenmeye davet ediyoruz’’ diyerek sonlandırdı.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑