Magazin

Yayımlanma Tarihi: Haziran 6th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Kelime Oyunu Polemiğine Açıklama

kelime oyunuTaksim Gezi Parkı direnişi ile tüm Türkiye’nin gündemi değişirken halkın büyük bir bölümü bazı medya kuruluşlarının eylemlere tepkisiz kalmasına ciddi bir biçimde tepki gösterirken, Bloomberg HT’nin popüler yarışma programı Kelime Oyunu’nun sunucusu İhsan Varol’un geçtiğimiz günlerde direnişe farklı bir şekilde destek vermesi dikkatleri çekti. Yarışmacılara “direniş, çapulcu, Twitter, biber gazı” gibi kelimelerin sorulduğu yarışmanın görüntüleri özellikle Twitter kullanıcıları tarafından binlerce defa paylaşılırken, kısa süre içinde Bloomberg HT kanalının programı yayından kaldırdığına dair sosyal medya dedikoduları da ortalıkta dolaşmaya başladı.

Yarışmanın direnişe destek verdiği bölümün yayınlanmasının ertesi günü ekrana gelmemesi, pek çok kişinin programın sunucusu olan İhsan Varol’un Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek verdiği için kanal tarafından yayından kaldırıldığının düşünülmesine sebep oldu. İddianın sosyal medyada binlerce kullanıcı tarafından paylaşılmasının ardından Bloomberg HT’den beklenen açıklama sonunda geldi. Bloomberg HT sosyal medyada bu kadar geniş ilgi gören haber sebebiyle açıklama yapma gereği duyduğunu belirterek, iddiaların gerçek olmadığını açıkladı. Kelime Oyunu isimli programın yayından kaldırıldığına yönelik iddiaların tamamının asılsız olduğunun altını çizen kanal, herhangi bir doğru payı olmayan bu iddia sebebiyle kanallarına yönelik eleştiriler karşısında şaşırdığını ifade etti.

Kamuoyuna açıklama yapma gereği duyan Bloomberg HT, Kelime Oyunu programının her zaman olduğu gibi yeni bölümleriyle saat 20.00’de tüm sevenleriyle buluşmaya devam edeceğini belirtti. Programda yaptığı göndermelerle Gezi Parkı eylemcilerinin büyük sempatisini kazanan İhsan Varol ise dün akşam saatlerinde Taksim Meydanı’na giderek, binlerce insanın alkışları arasında fiilen de eyleme destek verdi. Bloomberg HT ise kanallarına yönelik yapılan eleştirilerin hakaret boyutuna varmasından dolayı duyduğu rahatsızlığın altını çizdiği ve programın yayından kaldırılmadığını ifade ettiği açıklaması ise tüm Kelime Oyunu tutkunlarının yüreğine su serpti.

İhsan Varol’un, Gezi Parkı direnişi için hazırlamış olduğu program:

Haber Etiketleri: , , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !