Fenerbahçe

Yayımlanma Tarihi: Haziran 15th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Kadlec, Fenerbahçe Yolcusu

UEFA Disiplin Kurulu’nun Fenerbahçe hakkında 2 yıl Avrupa kupalarından men cezası istenmesiyle yaşanan şoka rağmen sarı-lacivertli ekip transfer çalışmalarına aralık vermeden devam ediyor. Almanya’nın güçlü ekiplerinden Bayer Leverkusen’de forma giyen Çek yıldız Michal Kadlec’i transfer etmek isteyen Fenerbahçe, kulüp ile anlaşmanın sağlandığını ancak Çek oyuncuyla görüşmelerin devam ettiğini açıkladı. Fenerbahçe’nin uzun zamandır peşinde olduğu iddia edilen Çek savunma oyuncusunu renklerin bağlamak için Bayer Leverkusen ile yaptığı görüşmelerde karşılıklı anlaşmaya varıldığı, Michal Kadlec’le de devam eden görüşmelerin en kısa süre içinde tamamlanacağı açıklandı.

Bayer Leverkusen ile geçtiğimiz sezon Bundesliga’da 14 maçta görev yapan Çek savunma oyuncusu Kadlec, yaşadığı sakatlık sorunları sebebiyle istediği performansı sahaya yansıtamadı. Fenerbahçe’nin transfer için Bayer Leverkusen ile anlaşmaya vardığı Çek oyuncu, geçen sezon Bundesliga’da oynadığı 14 maçta stoper ve sol bek mevkilerinde görev yaptı. Yaşadığı sakatlıklar sebebiyle geçtiğimiz sezon boyunca Bayer Leverkusen’de istikrarlı bir şekilde forma şansı yakalayamayan Kadlec yerine Sebastian Boenisch görev yaptı. Geçirdiği sakatlıklar yüzünden formayı Sebastian Boenisch’e kaptıran Çek savunma oyuncusunun Bayer Leverkusen’den transfer olmaya sıcak baktığı, Fenerbahçe’yle de transferin detaylarına yönelik görüşmelere devam ettiği iddia ediliyor.

Çek Milli Takımı’nda savunma hattının kilit isimlerinden biri olan Michal Kadlec’in Bayer Leverkusen ile 2015 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Fenerbahçe’nin Kadlec transferi için Alman ekibini ikna etmeyi başardığı, artık topunsa Çek yıldızda olduğu söyleniyor. Fenerbahçe KAP’a yaptığı açıklamada; “Çek oyuncu Michal Kadlec’in transferiyle ilgili Bayer Leverkusen Kulübü ile anlaşmaya varılmış olup, oyuncu ile görülmeye devam etmekteyiz” sözleriyle transferde son dönemece girildiğinin sinyallerini verdi.

Haber Etiketleri: , , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑