Sosyal Medya taksim de son gün

Yayımlanma Tarihi: Haziran 17th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Kabus Gecede Neler Oldu

Dün gece taksim Gezi parkı olayları için yapılan ani baskın ile birlikte çok sayıda kişi yaralandı. Biber gazlarının pervasızca ateşlenmesi sonucu çoğu kişinin gözüne gelen biber gazı tabletleri önemli yaralanmalara ve göz kayıplarına sebep oldular. Polisin orantısız bir şekilde kullandığı güç karşısında eylemciler tepki göstermemeye özen gösterdiler.

TAŞ ATMAYIN KARŞILIK VERMEYİN

Bütün yaşananlara rağmen eylemciler arasından polise taş atarak tepki göstermek isteyenleri yine eylemciler engelledi. Taş atılmaması için adeta kendilerini siper ettiler ve ne olursa olsun taş atmayın şiddete şiddetle karşılık vermeyin dediler.

O PARKTA ÇOCUKLAR BEBEKLER VARDI

Vali Mutlu’nun parka herhangi bir müdahale olmayacağını söylemesi üzerine parka çocuklar ve bebekler de getirilmeye başlanmıştı. Aileler çocukları ile parkta bir arada zaman geçirdikleri bir anda başlayan müdahale de en çok zararı savunmasız çocuklar ve bebekler gördü. Vücutlarında yanık izi bulunan çocuk ve bebek fotoğrafları sosyal medyayı adeta salladı.

CAN DÜNDAR’A PLASTİK MERMİ

Dün gece yaşananları bugün ki köşe yazısında yazan Can Dündar Divan Oteli’ndeyken polisin içeri girdiğini ve plastik mermiler ile joplarla biber gazları ile şiddetli bir müdahaleyi gerçekleştirdiğini anlattı. Dündar polisin gözlerinin önünde kendine plastik mermi attığını merminin hemen başının üstünden duvara gittiğini anlattığı yazısında herkesin çok şiddetli bir travma geçirdiğini belirten cümleleri vardı.

REVİRE MÜDAHALE

Yaralananların revir olarak kullandıkları Divan Oteli için yapılan müdahalenin revire müdahale olarak tepki çektiğini belirtmekte fayda var. Yaralı insanların tedavi edildikleri bir alana polisin müdahale yapması gerek sosyal medya da gerek yabancı basında büyük tepki yarattığı söylenebilir.

TWİTTER SANSÜRLÜ

Yaşananların en merkezi yeri hiç şüphe yok ki her şeyin an ve an paylaşıldığı Twitter. Twitter konusunda dikkat çekici bir durum ise bazı hashtagların en çok tweet atılmasına rağmen hashtag listesine alınmaması oldu. Bu durum karşısında sosyal medya kullanıcıları oldukça sinirlendiler. İktidar kanadı sosyal medyayı daha önceki açıklamalarında sansürleyeceğini söylemişti.

ÜNLÜLER DE YARALANDI

Dün akşam yapılan müdahalelerde çok sayıda ünlü de Gezi Parkı direnişi için Taksim civarındaydı. Henüz net bir bilgi alınamamakla birlikte, plastik mermilerden ve biber gazlarından ünlülerin de yara aldığı duyumları hakim.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑