Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 7th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Julian Assange Siyasete Atılıyor

julian assangeDünyayı sarsan ve hala da sarsmaya devam eden meşhur Wikileaks’ın kurucusu olan Julian Assange, Avustralya’da önümüzdeki sene yapılacak olan senato seçimlerine giriyor. Wikileaks’ın Twitter hesabından yollanan bir tweet ile duyurulan haber, sosyal medyada tabiri caizse bomba etkisi yarattı. En az Wikileaks kadar ünlü olan ve gözaltına alınmasıyla birlikte daha da popüler hale gelen Julian Assange’ın mevcut durumunun Avustralya’da yapılacak olan senato seçimlerin katılması için herhangi bir engel teşkil etmediği açıklandı. Ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde pek çok ülkede bomba etkisi yaratan belgeleri korkusuzca açıklayarak birçok insan için bir dijital Robin Hood olarak görülen Assange, şuanda İngiltere’de ev hapsinde tutuluyor.

40 yaşındaki Julian Assange’ı cinsel istismara yönelik suçlarla itham eden İsviçre ise hala gazetecinin İngiltere’den iadesini istiyor. Bugüne dek yaptıklarıyla internetin insanlar üzerinde olduğu kadar hükümetler üzerinde de ne kadar önemli bir etkiye sahip olduğunu tüm dünyaya gösteren Assange, Wikileaks belgeleriyle ülkemizde de pek çok defa gündeme oturdu. Julian Assange’ın İngiltere’de ev hapsinde kalmaya devam etmesi halinde dahi bu durumun Avustralya senato seçimlerine katılmak için engel teşkil etmediğini Twitter üzerinden belirten Wikileaks, yaptığı bu açıklama ile şimdiden binlerce insanın konuyu merak etmesine sebep oldu.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑