Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 23rd, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

“İstifa etmemiz istendi, ettik!”

Seçimler için yakın zamanda gün sayılmaya başlanacak. Ancak şimdiden AKP’nin istifa haberleri hız kazandı. Adeta toplu istifalar ile birlikte anılmaya başlanan AKP’nin bu durumu siyaset kulislerinde “AKP çatırdıyor” söylemlerine neden oluyor. Son istifa haberi de Tunceli’den geldi.

Seçimlerden önce partilerden istifa haberlerinin gelmesi son derece normaldir. Ancak AKP’nin genel merkezine sunulan istifaların il ve ilçe teşkilatlarından toplu halde geliyor olması, siyaset kulislerini de hareketlendirdi. Adeta ülkenin dört bir yanından partinin genel merkezine istifa yapıyor. Son istifa dilekçeleri Tunceli’de imzalandı.

“Parti istifamızı istedi”

AKP Tunceli İl Başkanı Veli Suroğlu; il, merkez ilçe ve 7 ilçenin yönetimi ile birlikte istifa edeceklerini açıkladı. Suroğlu “İstifa etmemiz istendi, biz de istifa ediyoruz. Bundan sonraki süreç Genel Merkeze aittir” şeklinde bir açıklama yapmakla yetindi.

Dilekçeler elden teslim edilecek

AKP Teşkilat Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin Tunceli’ye geleceğini ve istifa dilekçelerini Nebati’ye teslim edeceklerini açıklayan Suroğlu “Nureddin Bey gelecek, dilekçelerimizi vereceğiz, ‘hayırlı olsun’ diyeceğiz. Bundan sonra yapılanmayı nasıl yapacaklar bilemeyiz” dedi.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !