Spor

Yayımlanma Tarihi: Haziran 26th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

İşte UEFA’nın Günlerdir Beklenen Kararı

UEFA kanadından günlerdir beklenen karar geldi ve iki büyük takım adeta yasa girdi. Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüpleri için Avrupa liglerinden men kararı söz konusu idi ki, bugün akşam saatlerinde 19 civarında UEFA iki büyük takım için verdiği kararı takımlara faks yolu ile gönderdi.

BEŞİKTAŞA 1 YIL FENERBAHÇE’YE 2+1 YIL MEN CEZASI

Ne yazık ki UEFA kanadından gelen haber yüzleri güldürmedi. Beşiktaş takımı için 1 yıl Avrupa liglerinden men cezası veren UEFA Fenerbahçe takımı için bu cezayı daha ağır uyguladı ve 2+1 yaptı. Sizlerinde merak ettiği üzere bu +1, eğer Fenerbahçe 5 yıl içerisinde yeniden adını her hangi bir şike olayına karıştıracak bir hata yapar ise o zaman +1 yıllık ceza aktif olacak. 2 büyük kulüp üzerine adeta bir kabus gibi çöken bu karar camiada büyük üzüntü ile karşılandı.

ADALI VE HAVUTÇU’NUN DOSYALARI TEKRAR MÜFETTİŞTE

UEFA Serdar Adalı ve Tayfur Havutçu için karar vermedi. İki spor adamı için dosyalarını tekrar müfettişe gönderen UEFA müfettişlerden bu iki isim için ek dosyalar istediler. Fenerbahçe’li 5 yönetici içinde ek dosya istemeyi tercih eden UEFA bu isimlerle alakalı olarak karar vermek için bu raporları bekliyor.

BEŞİKTAŞ TAHKİME GİTMEYE KARAR VERDİ

Açıklanan ceza sonrasında Beşiktaş tahkim kuruluna gitmeye karar verdi. Son bir umut olarak tahkim kurulundan ceza ile ilgili olarak değişiklik talep edecek olan Beşiktaş’ın bu işlemi 3 gün içerisinde gerçekleştirmesi gerekiyor. Siyah beyazlı camia bu gece uzunca bir rapor hazırlamayı düşünüyor. Hazırlanan rapor ile tahkim kurulun gidecek olan kulüp uzunca bir savunma sunmayı planlıyor.

AZİZ YILDIRIM DA MÜFETTİŞ RAPORUNU BEKLİYOR

Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım ve yine kulübün önemli isimleri ve yöneticileri arasında yer alan Alaaddin Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Mehmet Mosturoğlu ve Cemil Turhan UEFA tarafından ek dosyalar istenerek müfettişe sevk edildi. Müfettiş bu önemli 5 isim için yeni dosyalara hazırlayarak yeniden UEFA’ya sunacak. Bu isimler için karar mevcut dosyaların üzerine eklenen yeni dosyalar incelendikten sonra verilecek.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑