Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Haziran 11th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

İşte O Müezzin Açığa Alındı

Taksim  Gezi Parkı olayları sırasında son günlerde adı çokça geçen bir olay anılıyor. Olaya göre protestolar esnasında polisin aşırı şiddet gösterdiği ve yüklü miktarda biber gazı attığı eylemciler polisten kaçarak kendilerini Bezmi Alem Valide Sulat Camii içine attılar. Burada polisten saklanan ve sığınan eylemcilerin etik olmayan davranışlar sergilediklerini öne sürüldü.

İÇKİ İÇİLDİĞİ İFTİRA!

Bazı kişilerce öne sürülen bu etik olmayan davranışlar içerisinde camii içinde alkol kullanıldığı içki içildiği beyan edildi. Oysa ki o gece orada olan ve o camie sığınan bütün sığınmacılar bu durumu fazlası ile ret ettiler. Hiç kimsenin o gece içki içmediğini camiinin sadece sığınmak amaçlı kullanıldığını ve aynı zamanda doktor arkadaşlar tarafından yaralı olan ve durumu iyi olmayan arkadaşlara tedavi uygulandığı belirtildi. Gezi Parkı direnişçilerinin hiçbir şekilde kabul etmedikleri ve şiddetle iftira olduklarını savundukları bu olay karşısında Bezmi Alem Valide Sulat Camii müezzini Fuat Yıldırım devreye girdi.

MÜEZZİN FUAT YILDIRIM ‘’KESİNLİKLE İÇKİ İÇİLMEDİ’’ DEDİ

Camii de içki içildi olayını meydanlarda verdiği demeçlerinde kullanan Erdoğan’a karşı çıkan bir ifade ile yalanlayan Bezmi Alem Valide Sulat Camii müezzini ‘’ kesinlikle içki içilmedi, o gece orada olan bütün gençler ve eylemci arkadaşlar camiye polisin baskısından kaçmak için geldiler, çoğu perişan durumdaydı, doktorlar yaralı kişilere tedavi uyguladı ama kesinlikle ne saygısız hiçbir davranış yapıldı ne de içki içildi’’ dedi. Bütün bu açıklamaların ardından sosyal medyada cami müezzinin bu gerçekçi tutumunun hükümet tarafından olumlu karşılanmayacağı düşünülüyordu ki korkulan oldu!

MÜEZZİN AÇIĞA ALINDI! DİYANET İNKAR EDİYOR!

Diyanet İşleri bu gelişmelerin ardından soruşturma başlattı ve müezzin ile yeniden görüşüldü. Müezzin Fuat Yıldırım yine tüm gerçekleri söyledi ve kesinlikle içki içilmedi dedi. Bunun üzerine Bezmi Alem Valide Sulat Camii’nin güvenlik kameraları incelenmesine kara verildi. İnceleme sonucunda Diyanet’ten hiçbir bilgi alınmazken öğrenilen bilgilere göre o gece kimsenin içki içmediği anlaşılmış. Hükümetin kanadının verdiği bilgilere karşıt bir bilgi sunan müezzinin açığa alındığı duyumu alındı. Fakat Diyanet bunu yalanladı Fuat Yıldırım görevi başında dedi. Oysa ki bugün Bezmi Alem Valide Sulat Camii’ne giden kişiler müezzin yerine güvenlik görevlisi ile karşılaştılar. Gerçekleri söylediği için görevinden alınan müezzin Fuat Yıldırım’a yapılanlar Gezi direnişçileri tarafından kızgınlıkla karşılandı.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑