Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Haziran 28th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

İspanyol polisine göre twitter en büyük destekçi!

İspanya Polis Teşkilatı twitter aracılığı ile muhteşem bir suçla mücadele yöntemi sergiliyor. Halktan alkış alan twitler sayesinde İspanyol polisinin takipçi sayısı yarım milyonu dahi geçti.

Sosyal paylaşım sitelerinin son derece yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanması üzerine bu durumu lehlerine çevirmenin yollarını arayan İspanya polisi başarılı bir yöntem buldu. İspanya halkını suça karşı uyarmak ve bazı hususlara dikkat çekmek için ilginç mesajlar atan İspanya polisi suçlu takibini de yine twitter üzerinden yapıyor.

Polisin en büyük başarısı uyuşturucu kullanımına karşı sergilendi. Bir yıl içerisinde aranan 300 kişiyi twitter üzerinden yakalamayı başaran polis halen binlerce kişinin izini sürmeye devam ediyor. Dünya genelinde twitter üzerinden en çok takip edilen emniyet teşkilatı FBI olmuştu. Ancak 500 bin takipçi ile @policia hesabı yani İspanya polisinin kullandığı hesap en çok takip edilen ikinci emniyet hesabı olmayı başardı.

“Uyuşturucu kaka”

Sade ve anlaşılır twitler atarak halkın dikkatini çeken İspanya polisinin en çok RT alan twitlerinden bazıları şöyle:
“Uyuşturucular: Kaka, bunu bir çocuk bile anlayabilir.”
“Bir kere bağımlı olun, ömür boyu depresif olursunuz. Bir kere bile deneseniz, sonsuza dek pişmanlık duyarsanız.”

“Övgü destekleyenlere gitmeli”

Önemli isimlerden ve kurumlardan İspanya polisine övgü yağıyor. İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Twitter şirketi ve FBI da tebrik mesajları yazanlar arasında yer alıyor. İspanya Ulusal Polis birimi yetkililerinden Carlos Fernandez Guerra, “Bizim için inanılmaz bir durum ama övgü, bize inanan ve bizi destekleyenlere gitmeli” diyor. Fernandez Guerra’nın açıklamasında “Tweet baskınlarımızdan biri sayesinde, çok değerli bilgiler içeren 11 bin 500 e-mail aldık” diyerek sosyal paylaşım sitelerinin doğru kullanıldığında son derece faydalı olduğunu vurguladı.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑