Sosyal Medya no image

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 22nd, 2017 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

İmplant tedavisi

Doktorlar tarafından diş implant uygulaması ile ilgili yapılan bir çalışmada klinikte alınan radyografların, yalnızca yüzde otuz üçünün kabul edilebilir derecede diagnostik aliteye sahip olduğu bildirilmiştir. Radyograf işlendiği zaman latent bir görüntü görülebilir hale gelmektedir. Görüntünün uygun kontrast kadar uygun densiteye de sahip olması tedavinin seyrinin belirlenmesi açısından büyük ölçüde önem taşıyan faktörler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Densite, ekspoz bir filmin ve işlenmiş fotogrofik ya da x-ray filminin kararma derecesi olarak tanımlanmaktadır. Filmlerin ideal netlik derecelerine sahip olacak şekilde üretilebilmesini kontrol altına almayı mümkün kılabilecek çeşitli pahalı ve karmaşık radyolojik kalite programları mevcut olup bunların bir kısmı tedavide zaman kaybına bir kısmı ise tedavi sürecinin hızlanmasını da sağlamaktadır.

Ağız içerisinde görüntünün sağlıklı olabilmesi için, tedavi esnasında görüntü alınacak olan cihazın kalitesi ve özellikleri büyük ölçüde önem taşımaktadır. gelişen teknoloji ile yenilenen cihazların, kullanımları karmaşıklaştıkça alınan sonuçların başarısı artmaktadır. Tek bir cihaz ile birden fazla işlevi ve birden fazla unsuru görüntülemeyi mümkün kılan tıbbi gereç üreten firmalar sayesinde, tedavi süreleri kendi içerisinde oldukça karmaşık bir sürece dönüşmüştür. Bu nedenle günümüzde bu cihazların dışında, tedavinin başı ve aşamalarında doktor tarafından elle yağılan ağız içi muayenelerin önemi artmıştır. Eski bir usul olarak bilenen bu yöntem doktorların en güvendikleri muayene yöntemlerinden  bir tanesidir. Bu sayede dişlerde oluşan sorunlar gözlenebilir. Aynı zamanda dişetinin dokusu hasarları anında yüzeyden gösterdiğinden dolayı oral muayene sırasında dişetinin sağlıklı olup olmadığı da anlaşılabilir.

Diş implant uygulamasının sağlıklı olması ve başarı yüzdesinin artması için dişetinin sağlıklı olması büyük ölçüde önem taşımaktadır. Diş implant uygulaması için gereken koşullar eğer ki uygun değilse bu durumda öncelikle ağız içerisindeki sorunların çözülmesi ve ağız için diş implant yerleştirilmesine uygun hale gelmesi gerekmektedir.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑