Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Nisan 26th, 2021 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Acil nakit ihtiyacının karşılamanın en çok kullanılan yollarından biri Ziraat bankası ihtiyaç kredisi. Peki nedir ihtiyaç kredisi, nasıl alınır? Daha da önemlisi cayma hakkı var mı ve ödenememesi durumunda neler yapılabilir?

Halk bankası ihtiyaç kredisi bankaların bize sunduğu kredi türlerinden biri. Tüketici kredisi de olarak da adlandırılmaktadır. Daha çok nakit ihtiyaçlarımız için kullanıyoruz. Alt kategorileri var. Evlilik kredisi, eşya kredisi, tatil kredisi, eğitim kredisi gibi… 36 aya kadar maksimum kullanabiliriz ihtiyaç kredisini. Ve tabii ki ihtiyaç kredisini kullanabilmek için gelir düzeyimiz bankalardaki skor oranımız önemli.

İhtiyaç kredisinde cayma hakkı var mı?

Cayma hakkı tabii ki var… Krediyi kullanmaya karar verdik. Kredimiz onaylandı. Fakat sonrasında kullanmaktan vazgeçtik. 14 gün içerisinde kredimizden cayabiliriz. Bunun için öncelikle müşteri temsilcimize bunu belirtmiş olmamız gerekiyor. Cayma hakkını kullandığımızda kredi yani anapara ve geri iade tarihine kadar ödeyeceğimiz faiz tutarını 30 gün içerisinde kullandığımız kuruma yatırmış olmamız gerekiyor.

Eğer krediyi ödemekte zorluk çekiyorsanız bunu öncelikle müşteri temsilcinize bildirmemiz gerekiyor. Sizin için yeni bir ödeme planı oluşturulacak. Ödeme planının tabii ki vadesi uzayacak. Fakat aylık ödeme taksitleriniz düştüğü için daha kolaylıkla kredinizi ödeyebileceksiniz.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !