Gündem

Yayımlanma Tarihi: Aralık 23rd, 2013 | Haber Editörü: Çağlar Akagündüz

0

İçişleri Bakanı Muammer Güler : Kafama Sıkarım !

Oğlu gözaltına alındıktan sonra hiç kimse ile konuşmayan İçişleri Bakanı Muammer Güler, MHP vekilini telefon ile aradı.. 

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan’ın, ”Twitter’da Alper Terzioğlu adı ile aileme, bana ve Atatürk’e küfür eden kişi İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu, Barış Güler’miş.” iddiasına, İçişleri Bakanı Muammer Güler telefon ederek yanıt verdi. Türkkan’ı telefon ile arayan Güler, ”eğer o twitter hesabı oğluma ait ise, kafama sıkarım!” dedi.

Lütfü Türkkan ise olayı attığı twitler ile anlattı

”Saat 22,52, cep telefonuma kayıtlı olmayan 0312 425 … ile başlayan bir numara gördüm telefonumun ekranında. Resmi bir daire olduğunu düşündüm ama telefonun diğer ucundaki sesin Muammer Güler olacağı aklıma gelmemişti.”

Türkkan, Bakan Güler’in ”hiç selam faslı olmadan”, direk olarak konuya girdiği telefon konuşmasını diyoloğu direkt paylaştı ;

“- Lütfü Bey, ben Muammer Güler, İçişleri Bakanı;
– Buyurun Sayın Bakan;
– Bir Twit atmışsınız Alper Terzioğlu, Barış Güler’in kendisiymiş diye;
– Evet Sayın Bakan, bilgi kaynağımdan aldığım bilgi bu yönde;
-Kardeşim, nasıl olabilir, bu adam halen twit atıyor, benim oğlum Metris Cezaevi’nde;
– Sayın Bakan, gözaltına alınırken şifresini verip kapatın talimatı vermiş. Şifreyi alan da kapatmamış olamaz mı?
– Düşene vurmak mıdır bu? cezaevinde iken adam nasıl Twit atar..;
– Düşene vurmak bizim kitabımızda yok. Meclis’deki konuşmamda da hiç bir babamın bu acıyı haketmediğini bizzat belirttim. Ancak oğlunuz olduğu ifade edilen Alper Terzioğlu, anneme, 13 yaşındaki kızıma, MHP li Vekillere, Atatürk’e hergün küfür ediyor;
-Oğlum, sana, annene neden küfür etsin ki?
-ben de onu öğrenmek istiyorum;
– Şimdi oğlum cezaevinde, halen mesaj yazıyor bu adam, sen bunu izah edebilir misin?
– Ben de televizyonda iken, danışmanım benim hesabımdan Twitter gönderebiliyor Sayın Bakan;
– Eğer o benim oğlumsa, kafama sıkarım..!
– Benim ve bir çok kişinin müteaddit dafalar şikayetçi olmamıza rağmen, bu adamın adresi ve kimliği nasıl tespit edilemiyor? Başbakan hakkında iki amatör yazanın ertesi gün evine baskın düzenleyen polis, Atatürk’e piç diyen, annesine fahişe diyen, tüm muhalefet Milletvekilletine, en ağıza alınmayacak küfürleri eden bir zibidi şimdiye dek nasıl bulunmadı?”

Lütfü Türkkan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile geçen bu telefon diyoloğundan sonra ise, ”Şimdi Türkiye Cumhuriyeti’nin koskoca İçişleri Bakanı, yalan mı söyleyecek? Bunu söyleyen Bakan’a bize de inanmak düşer. Sayın İçişleri Bakanı, kendi kafasına sıkacak kadar emin olduğu bu iddiasını, aydınlığa kavuşturacak makamdadır. Emrindeki teşkilatına emir verecek ve kendi oğlu değilse bu Alper Terzioğlu’nun gerçek kimliğini kamuoyuna teşhir etmek durumundadır. Aksi halde, bugün tekrar doğruluğunu teyit ettiğim bilgi kaynağım ile İçişleri Bakanı’nın ifadeleri çelişmeye devam edecektir. Buradan ilân ediyorum ki; Sayın Bakan, o iddialı sözünüz üzerine size inandım ama bir şartla; Bu Alper Terzioğlu’nı bulup, gerçek kimliğini kamuoyunla paylaşacaksınız, O’nu deşifre edeceksiniz” şeklinde yorumladı.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

TamSEO+ 'da Sosyal Medya İlgili KişisiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !