Ekonomi

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 6th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Hurda otomobilini getir, peşinattan kurtul!

Şayet otomobiliniz 20 yaş üstü ise ve yeni bir otomobil satın almak istiyorsanız peşinat ödemesinden kurtulabilirsiniz. Yapılan yeni düzenleme ile hurda otomobilini getirenler peşinat ödemeden yeni bir otomobil satın alabilecek!

Otomobil sahiplerini çok yakından ilgilendiren bu haber otomotiv sektörünün de canlanmasına neden olacak. Yapılan yeni düzenlemenin ayrıntıları hakkında bilgi veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün düzenlemenin sadece 20 yaş üstü otomobilleri kapsadığını söyledi.

Geçtiğimiz dönemlerde kamyon ve otobüsler ile ilgili düzenlemenin yapıldığını belirten ve “Türkiye’de trafikte olmaması gereken çok eski araçlar var” diyen Bakan Ergün “Vatandaş 20 yıldan eski hurda aracını bize versin biz bedelini ödeyelim. Yeni araç almak istiyorsa da hurda arabayı peşinata sayalım” şeklinde bir açıklama yaptı.

“Yerli otomobiller talebe yetmiyor”

Bakan Ergün açıklamasında otomobil taleplerine de değindi. Türkiye’de yerli otomobil markasına ihtiyaç olduğunu belirterek “Türkiye’de üretilen araçlar talebi karşılamıyor. İthal oranı yüzde 78’e ulaştı. Demek ki Türkiye’de üretilen otomobiller bizim halkımızı tatmin etmiyor” dedi.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !