Yayımlanma Tarihi: Aralık 10th, 2013 | Haber Editörü Çağdaş Akagündüz

Hoş Geldin Mustafa Balbay!

1738 gün sonra özgürlüğe kavuşan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali BALBAY, bugün TBMM Genel Kurulu’nda yemin etti.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, 30 ay sonra Meclis Genel Kurulu’nda yemin ederek görevine başladı. TBMM’de ilk olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden Mustafa Balbay, Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Genel Kurul Salonu’na CHP’li milletvekillerinin alkışları arsında girdi. Mustafa Balbay’ın yemin törenini izlemek üzere eşi, çocukları, kayınvalidesi ve kayınpederi Genel Kurul Salonu’na gelirken, BDP’li ve MHP’li bazı milletvekilleri de Balbay’ı tebrik etti.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in başkanlığında açılan oturumda Çiçek, Mustafa Balbay’ı yemin etmek üzere kürsüye davet etti. Alkışlar arasında kürsüye gelen Balbay, yemin etti. Yemin ettikten sonra yerine geçen Balbay’ı, bazı AK Parti’li milletvekilleri tebrik etti. Çemil Çiçek, “Hayırlı ve uğurlu olsun. Tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Yemininizin 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’ne denk gelmesini anlamlı buluyorum. İster milletvekili ister sade vatandaş olsun, uzun tutukluluk veya başka sebeplerle hak ihlallerine maruz kalmış olanların bir an önce haklarına ve özgürlüklerine kavuşmalarını temenni ediyorum” dedi.

Gündem dışı söz alan Hasip Kaplan ise, CHP’li milletvekillerinin Balbay’ı tebrik etmesinden dolayı konuşma yapamayınca Başkan Cemil Çiçek, milletvekillerini uyardı. Tebrikleri bekleyebileceğini söyleyen Kaplan, kürsünün arkasında bulunan merdivenlere oturarak beklemeye başladı. Hasip Kaplan’ın merdivenlere oturması gülüşmelere neden olurken, Kaplan, kısa süre oturduktan sonra konuşmasına devam etti.Bu sırada, Balbay’ın, AK Partili Nurettin Canikli ile tokalaştığı gözlendi. CHP ve MHP sıraları Balbay’ı alkışlarken, AK Parti sıralarından alkışlayan olmadı.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !