Sosyal Medya böcek ilaçlama

Yayımlanma Tarihi: Haziran 17th, 2020 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Haşereyle Mücadele Ciddi Bir İştir

Haşereyle mücadelede önemli bir yere sahip olan ilaçlamada gelişen kimya endüstrisi sayesinde birçok yeni uygulama tekniği kullanılmaya başlandı. Dirençli ve özellikle hızlı üreyerek, kısa sürede yoğun popülasyona sahip olan böcek türleriyle daha etkin mücadele imkanı sağlayan jel uygulamalar kullanılırken, havada asılı kalarak koku yapmadığı için insanlar için daha sağlıklı olan kokusuz ilaçlama yöntemleri de oldukça yaygın biçimde kullanılıyor. Tüm bu gelişmelerin ardından artık böcek ilaçlama servisi için internet üzerinden sadece tek bir sorguyla yüzlerce web sitesine ulaşılıyor. Ancak maalesef dijital dünyada ziyaret edilen her web sitesi, yetkili sıfatı taşıyan bir ilaçlama servisi ile alakalı olmuyor.
Böcek sorunu yaşayanların ilaçlama hizmeti almak için interneti kullanması, kısa sürede korsan olarak bu işi yapanların internet üzerinden müşteri aramaya başlamasını sağladı. Yetkili sıfatı taşıyan bir ilaçlama servisi olmak bir kenara dursun, vergi levhası olan yasal bir firmayla bile ilişkisi olmayan bu kişilerin yaptığı işinse ilaçlama olarak nitelendirilmesi çok güç. İnsanların evlerine, işyerlerine, bahçelere, hastane ve okul gibi kamu alanlarına adeta zehir saçan bu korsan kişilerden uzak durmak için temkinli olmakta yarar var. Her böcek için aynı kimyasal karışımı kullandığı yetmezmiş gibi, ilaçlama için kullandığı kimyasal karışımdan da habersiz olan bu kişiler ilaçların insan sağlığına ne tür zararları olabileceği bilmiyor veya umursamıyor. Böcek türleriyle ilgili bilgi sahibi olmadan yapılmaması gereken bir iş olan ilaçlama, yanlış kimyasalların kullanımı neticesinde insanların doğrudan ya da dolaylı olarak zarar görmesine yol açabilecek kadar ciddi bir iştir.
İlaçlamada artık jel ve kokusuz uygulamalardan yararlanılmasına rağmen bu tür yeni nesil ilaçlama teknikleri ancak belirli durumlarda kullanılabilmektedir. Her böcek türü için aynı uygulamanın yapılması mümkün olmadığı gibi, aynı ilaç karışımıyla tüm haşerelerden kurtulmak da imkansızdır. Böcek ilaçlama servisi bu yüzden uzmanlarla çalışmakta, soruna çözüm üretmek için öncelikle hangi böcek türüyle mücadele edildiğini tespit etmektedir. Böcek türüne göre ilaç seçimi yapıldığında ve bu ilaçlar da doğru tekniklerle uygulandığında sonuç veren ilaçlama, korsan kişilerin elinde ancak insanları sağlığından edebilir.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !