Siyaset ertuğrul günay

Yayımlanma Tarihi: Haziran 19th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Günay’a partisinden Gezi Parkı çalımı

Gezi Parkı direnişinin start aldığı günden bu yana yaptığı açıklamalar ile AKP hükümetine karşı eleştirel bir tutum sergileyen AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay kendi partisinden veto yedi.

TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışında bir konuşma yapmak isteyen Günay, söz hakkı alamadı. Bunun üzerine gün içerisinde yapacağı basın açıklamasını erteleme kararı alan ve partisinin grup toplantısına da katılmayan Günay’ı bu kararında yakın arkadaş oldukları bilinen Erdal Kalkan da yalnız bırakmadı. AKP Grup Toplantısına katılmama kararı alan bir diğer isim de İbrahim Yiğit oldu.

Erdal Kalkan da partinin genel tutumuna ters düşen açıklamalar yapan bir diğer isim. İçki yasakları düzenlemeleri hakkında “Ben de içiyorum” şeklinde bir açıklama yapan ve partisinden tepki alan Kalkan “Üçüncü Köprü’nün adı Yavuz Sultan Selim olmasın” söyleminde de bulunmuştu.

Meclis kulislerinde bu üç tecrübeli siyasetçinin AKP’den istifa edebilecekleri söylentileri dolaşıyor. Ancak her üç isim de henüz bu yönde sinyaller içeren herhangi bir açıklama yapmadı. Yine de “AKP çatırdıyor” söylemleri meclis kulislerinde kulaktan kulağa yayılmaya devam ediyor.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !