Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 26th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Gül Mü Erdoğan Mı İşte Cevabı

KONSENSÜS tarafından her ay yapılan ve bu ay için Haziran ayı halkın gündemi konulu olan anket sonuçlandı bu ankete göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı şok edecek bir sonuca ulaşıldı. Anket 3 Haziran ile 19 Haziran arasında gerçekleştirilmiştir. Bu ankete katılan katışımcı kitlesi ise 1500 kişi olarak belirtilmiştir. Ankette halka Cumhurbaşkanlığı için kimi istedikleri soruldu ve halk Cumhurbaşkanlığı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı değil halen Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül’ü istedi. Oldukça dikkat çekici olan bu karar da halkın uzun yıllardır yapılan Recep Tayyip Erdoğan mı veya Abdullah Gül mü sorularına bir yanıt olduğu düşünülüyor. Halkın gönlünde ki Cumhurbaşkanı ismi olarak Gül’ü açıklamasının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açısından nasıl değerlendirileceği merak konusu oldu.

BUGÜN SEÇİM OLSA EĞER AKP’NİN OYU NE OLUR?

Yapılan anketten elde edilen sonuçlardan biri de bu oldu. Bugün seçim yapılırsa eğer AK Parti oyların %47,1’ine sahip olur. Ak Parti için bu geçen seçim dönemine göre bir düşüş demek. Gezi Parkı olaylarında sora Ak Parti için son derece farklı kurumlar tarafından anketler yapılmış ve anketlerin çoğundan farklı sonuçlar elde edilmişti. Bugün seçim olsa eğer CHP’nin oy oranının ise %30.9 civarında olacağı anket tarafından elden edilen bir diğer bilgi. Anketten MHP için çıkan oy oranı ise 14.6 oldu.  Seçim olması dahilinde BDP’nin oy oranının %4,6 civarı olması ile birlikte diğer partilerin oy oranı toplamda% 2,8 olmuş.

ANKETTE İKİ SÜRPRİZ İSİM

Anket içerisinde iki sürpriz isim ortaya çıktı, en beğenilen siyasetçi olarak % 42 oranı ile Recep Tayyip Erdoğan seçilirken onun en yakın rakibi ise % 32.9  Mustafa Sarıgül oldu. Erdoğan’ın uzun zamandır hiç bu kadar güçlü bir rakibi olmamıştı. Halkın CHP Genel Başkanı olarak Mustafa Sarıgül’ü istemesi son günlerin en çok kulaktan kulağa yayılan spekülasyonları arasında yer alıyor. Anketten çıkan ikinci sürpriz isim ise başkanlık sistemine geçmeyi arzu eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı Cumhurbaşkanlığı sisteminin devam etmesi ve Cumhurbaşkanı olarak Abdullah Gül’ün orada kalmasıydı.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !