Teknoloji

Yayımlanma Tarihi: Haziran 7th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Google Glass Güncelleniyor

google glassDünya devi Google’ın açıkladığı andan itibaren dünya çapındaki tüm internet kullanıcılarının ilgisini çeken ve özellikle sosyal medya araçlarında milyonlarca kullanıcı tarafından paylaşılan Google Glass, aralarında Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu pek çok ünlü siyasetçi ve bilim insanı tarafından test edildi. Google Glass teknolojisi üzerinde çalışmalar hala devam ederken marka şanslı kullanıcılara teknolojiyi test etme imkanı sunarken, yazılımın da mükemmelleştirilmesi adına çalışmalar devam ediyor. Yıl sonunda piyasaya sürülmesi planlanan Google Glass’ın yazılım güncellemelerinin ilk sırasında ise kamera işlevlerinin daha stabil hale getirilmesi yer alıyor.

İnsan hayatına bambaşka bir alışkanlık kazandırmayı hedefleyen ve şimdiden birçok bilim insanı tarafından bir devrim niteliğinde olduğu söylenen Google Glass, hayatın her anının fotoğraflar ve videolarla ölümsüzleştirilmesine yönelik daha önce yaşanmamış bir deneyim vaat ediyor. Kişinin gördüğü her şeyi anında çevrimiçi bir biçimde sosyal ağlarla paylaşabilmesine, e-posta yolu ile gönderebilmesine ve istediği sunucuya yükleyebilmesini sağlayan Google Glass daha da pek çok gelişmiş özelliğe sahip olacak. Cihazın kamerasıyla ilgili bir takım teknik sorunlar yaşandığı ve görüntü kalitesinin istenen seviyede olmadığına yönelik açıklamaların ardından Google mühendisleri yazılım güncellemesine gidiyor.

Çekim hızının ve özellikle de fotoğraf kalitesinin artırılmasına yönelik yeni Google Glass yazılım güncellemesi ile ardı ardına çekilen fotoğrafların tek bir fotoğraf karesi içine sığdırılmasının da mümkün olacağı söyleniyor. Google Glass yazılım güncellemesinin kullanıcılara sunacağı en büyük özelliğin ise tüm akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunu olan karanlıkta resim çekme ve video kaydı yapma konusunda kesin çözüm sunacağı ifade ediliyor. Google mühendisleri Google Glass yazılım güncellemesi ile karanlık ortamlarda dahi ışık yoğunluğunu otomatik olarak algılayacağını, çekilen fotoğrafların daha parlak ve videoların da daha net olacağını söylüyor. Hala dünyanın pek çok ülkesinde Google Glass’ın satışa sunulup sunulmaması konusundaki tartışmalar devam ede dursun, dünya teknoloji devi Google dur durak bilmeden yepyeni bir deneyim vaat eden Google Glass’ı hazır hale getirmek için çalışıyor.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑