Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 27th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Gezi Parkı tutuklamalarında ikinci perde

Gezi Parkı gösterilerine katılanlardan bazıları “terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanmaya başladı. Son tutuklama kararı İzmir Adliyesinden çıktı.

İzmir’de de düzenlenen Gezi Parkı gösterilerine katılanlar arasından gözaltına alınan 13 kişiden 11’i çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 24 Haziran Pazartesi günü gözaltına alınan 13 kişi’den 11’i “terör örgütüne üye olmak” ve “olayları kışkırtmak” suçlarını işledikleri gerekçesiyle tutuklandı.

Gösterilerde kamu mallarına zarar vermek, iş yerlerine zarar vermek, provokatörlük yapmak, yolu trafiğe kapatmak, kamu düzenini bozmak ve terör örgütüne üye olmak şeklinde bir suç listesi ile adliyeye sevk edilen 11 kişi hakkında tutuklama kararı çıktı.

Çoğunluğu üniversite öğrencisi olan ve düzenlenen bir operasyon ile gözaltına alınan 13 kişinin arasında bir sendikanın İzmir Şube Başkanı S.K. da bulunuyor. 2 kişinin savcılıktaki sorgulamalarının ardından serbest bırakıldıkları belirtildi.

İzmir’deki bu tutuklama kararı ikinci Gezi tutuklaması oldu. 20 Haziran’da düzenlenen bir operasyonda gözaltına alınan 14 kişiden 13’ü tutuklanmıştı.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑