Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Aralık 9th, 2013 | Haber Editörü: Gülşah Mutlu

0

Gezi Parkı Olaylarının Twitter Kullanıcı Sayısına Etkisi

Gezi Parkı Olaylarının Twitter üzerinde büyük yankı uyandırması başta recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok hükümet yanlısı tarafın rahatsız olmasına sebep olmuştu. İçişleri Bakanı, Emniyet Müdürü, Akp Sosya Medya Sorumlusu başta olmak üzere birçok koldan eleştiri alan Twitter silsilesine bir yenisi daha eklendi.

Antalya’da düzenlenen “Uluslararası Terörizm ve Sınıraşan Suçlar Sempozyumu“nda Van Emniyet Müdürü Dr. Fuat Altunbaş Türkiye’de artan sosyal medya kullanıcı sayısı sebebiyle önlem alınması gerektiğini söylerken sözlerine güvenlik açısından önlem alınmazsa büyük sorunlara yol açacağını ekledi. Sempozyumda Dr. Cihangir Baycan ise sahte hesap ve şifre hırsızlığı sebebiyle özel hayat gizliliğinin ihlalinin arttığını dile getirdi.

Gezi Parkı olaylarına hazırlıksız yakalandıklarını dile getiren Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Dr. Murat Gözübenli Gezi Parkı olaylarına 3,5 milyon kişinin katıldığını, olaylar sırasında Türkiye’de Twitter kullanımının 2 milyondan 10 milyona çıktığını ve Twitter kullanıcı popülasyonunun ise %3 arttığını belirtti.

Haber Etiketleri: , , , , , , ,


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !