Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Haziran 25th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Gezi Eylemleri Hakkında Şok İddia!

Gezi eylemleri sırasında pek çok göz altı yaşanmıştı. Bu gözaltılar sırasında ise göz altına alınan kişiler ve onların çevreleri tarafından çok sayıda iddia ortaya atıldı. Kimileri oldukça olumsuz hal ve tavırlardan bahsetti kimileri ise şiddet gördükleri için şikayetçi olacaklarını söylediler. Ama son olarak öyle bir iddia ortaya atıldı ki bu iddiaya göre kadın göz altılarına hiç etik olmayan bir muamele yapılmış. Göz altına alınan kadınların çırıl çıplak soyunmalarını isteyen emniyet güçleri bu şekilde üst araması gerçekleştirmişler. Üstelik bu iddiayı yapan göz altına alınan kadınların avukatları. Bir televizyon kanalında yapılan bu iddia bütün gözleri emniyet güçlerine çevirdi.

ERKEK POLİSLER TARAFINDAN KADIN GÖZ ALTILARIN SOYUNMALARI İSTENMİŞ

Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün avukatı Kazım Bayraktar ve diğer birkaç avukat tarafından ortaya atılan bu iddia çok konuşulacak. 31 Mayıs gecesi göz altına alınan kadınlara polis tarafından yapılan bu muamelenin hiçbir etik tarafı yok. Üstelik erkek polisler tarafından yapılan ve kadınların önlerinde soyunmaları istenerek üst araması yapıldığının iddia edilmesi büyük tepki çekti. Göz altında olan genç bir kızın 10 polis tarafından zorla parmak izinin alınması ise peşi sıra gelen bir diğer iddia oldu. Bu genç kızın vücudunda yer alan bazı izlerin ve morlukların tespit edilip savcılığa şikayette bulunulduğunu söyleyen avukatlar gerekli hakların aranacağını belirttiler.

BAKAN ŞİMŞEK TWEET ATTI

Söylenilen bu iddialar doğru ise eğer mutlaka bunu yapanlar için gerekli cezalar verilmelidir diyen Bakan Şimşek eğer haber doğru değil ise bunu yayanlar hakkında da ceza uygulanmalıdır dedi.

+1 KANALI BU HABERİN KAYNAĞI OLDU

Bu haber dün gece +1 Kanal’ında ortaya atıldı. Eğer bu haber doğru ise ve bu ispatlanır ise bu muameleyi kadın göz altılarına gösteren erkek polisler için yaptırım uygulanacağı sinyalleri Bakan Mehmet Şimşek tarafından verildi. Erkek polislerin bu müdahaleyi yaptıkları bayan göz altıların isimleri saklı tutuldu. Gezi eylemleri dolayısı ile polisten şiddet görerek göz altına alındığını söyleyen çok sayıda eylemci olmuştu fakat bu tarz bir tutumun yer aldığı muamele ilk defa iddia edildi.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !