Yaşam ethem sarısülük

Yayımlanma Tarihi: Haziran 25th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Gezi Ethem’i Anıyor

Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Ethem Sarısülük bugün Türkiye’nin farklı yelerinde anıldı. Sarısülük’ü vuran polisin meşru müdafa ile serbest bırakılması büyük tepki topladı. Ülke genelinde büyük eylemler bu sefer Ethem için yapılıyor.

O POLİS SERBEST

Gezi parkı eylemler başladığı günden itibaren olaylar hiç durmadan devam ediyor. Bu olayların en acı olanı hiç şüphesiz Ethem Sarısülük’ün ölümü. Ethem Sarısülük Ankara’da Kızılay meydanında bir polis tarafından vurularak öldürülmüştür. Sarısülük Gezi parkı eylemleri için adeta bir simge haline geldi. Gezi Parkı ve Ethem için bugün Taksim’de oldukça farklı bir eylem gerçekleştirildi. Bu eylemin nedeni Gezi Parkı sırasında vefat eden Sarısülük’ün ölümüne neden olan polisin olayın meşru müdafa olarak değerlendirilip serbest bırakılmasıdır.

TAKSİM’DE TOPLANAN GRUPLAR YERDE ETHEM GİBİ ÖLÜ YATTILAR

Eylemler  Ankara’da saat 19’da Ethem Sarısülük’ün vuruldu noktada başlamasına karar verildi. İstanbul’da ise oldukça farklı alanlarda gerçekleştirilen eylemler Ethem Sarısülük için bir anma ve bir tepki şeklinde gerçekleşti. Binlerce kişinin bir araya geldiği eylemlerde oldukça farklı bir eylem yolu tercih edildi. Ethem Sarısülük gibi yere ölü şeklinde yatan eylemciler bu şekilde hem protesto ettiler hem de Ethem Sarısülük’ü andılar. Polis bu eylemler için Taksim Meydanı’nda önlemleri giderek artarken yine tomalar hali hazırda bekletildi. Polis yine iş başındaydı! Pek çok polis ve çevik kuvvet ekibi önlem almak için Taksim ve civarında bekletildi. Eylemin son zamanlardaki en önemli simgelerinden biri haline gelen duran adamlar bugün polis tarafından herhangi bir kuvvetle karşılaşmadılar. Yani yalnızca hareketli gruplar polisin müdahalesi ile karşılaştı.

TÜRKİYE’NİN FARKLI ŞEHİRLERİ DE ETHEM SARISÜLÜK İÇİN AYAKTA

Eylemciler Ethem Sarısülük’ü anmak için tıpkı Ethem Sarısülük gibi yere yattılar. Bu eylem Taksim civarında oldukça farklı görüntüler oluşmasına neden oldu. Eylem sadece taksim civarında değil aynı zamanda Türkiye’nin farklı köşelerinde de gerçekleşti. Eskişehir bu eylemin gerçekleşti yerlerden biriydi. Eskişehir halkı Ethem Sarısülük’ün hesabının soracağız diyerek adeta yeri göğü inletti. Ayrıca mahkemenin verdiği karar ülke genelinde oldukça büyük tepki topladı.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑