Galatasaray

Yayımlanma Tarihi: Haziran 9th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Galatasaray’dan Yeni Yabancı Kontenjanına Tepki

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, son dönemde spor gündeminde birçok tartışmaya konu olan 6+4 yabancı kontenjan düzenlemesinin Türk futbolunun aleyhine olduğunu belirtti. Kulüpler Birliği ve Galatasaray Spor Kulübü olarak alınan yeni yabanı kontenjanı düzenlemesi kararına karşı olduklarını ifade eden Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu’nun karar üzerinde yeniden inceleme yapması gerektiğini söyledi. Galatasaray Başkanı, geçen yıllarda Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu şekilde bir yabancı kontenjanı düzenlemesi bulunmadığını ve ayrıca karar alınması için Kulüpler Birliği’ndeki tüm kulüplerinin imzasının alınması gerektiğini belirtti. Ünal Aysal önce yeni 6+4 yabancı kontenjanı düzenlemesinin Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan bir öneri olduğunu düşündüklerini ve en başından beri karara karşı olduklarını söylediklerini ifade etti.

Spor kamuoyunda geniş yankı bulan yeni yabanı oyuncu kontenjanına yönelik düzenlemenin Türk futbolunun lehine değil aleyhine olduğunu söyleyen Galatasaray Başkanı Aysal, Türk futboluna yarar sağlayacak her türlü kararın arkasında olacaklarının da altını çizdi. 22 Haziran 2013 tarihinde yapılacak olan olağanüstü seçimler hakkında da açıklama yapan Galatasaray Başkanı, genel kurulda ciddi değişimler olmayacağını ve bazı yöneticilerin yerine yenilerinin geleceğini ifade etti. Galatasaray Spor Kulübü’nün çok geniş bir camia olduğunu söyleyen Başkan, bu sebeple yönetimde görev almak isteyen çok fazla Galatasaraylı olduğunu ve kendisinin görev süresinin tamamlanmasının ardından da yerine yeni birisinin geleceğini söyledi.

İngiliz ekibi Manchester United’da forma giyen Portekizli yıldız Nani ile ilgili son günlerce çıkan transfer haberleri hakkında da yorum yapan Ünal Aysal; “Nani ile ilgili bir çalışmamız bulunmamaktadır” şeklinde tartışmalara kısa ve net bir biçimde son noktayı koydu. Nani’nin şuan için Galatasaray’ın gündeminde olmadığını belirten Aysal, transferler için ciddi ve son derece titiz bir çalışma yaptıklarını ancak bu yönde bir çalışma yapılmadığını belirtti. İki yıldır başarılı ve oturmuş bir ekip kurmayı başardıklarını söyleyen Başkan; “Birkaç eksiğimiz varsa da bunlar tamamlanmaya çalışılıyor, sadece eksiklerimizi tamamlama gayretindeyiz” dedi.

Haber Etiketleri: , , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !