Eğitim

Yayımlanma Tarihi: Haziran 28th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Galatasaray Üniversitesi Törende Gezi’yi Unutmadı

Gezi Parkı protestolarına en çok destek veren hiç şüphesiz üniversitesi öğrencileri oldu. Öğrencilerin bu olaya hassasiyeti oldukça fazla, eğitim öğretim yılı bittiği şu günlerde mezuniyet törenleri öğrencilerin en çok bir arada bulunduğu yerler arasında yer almaktadır. Mezuniyet törenlerinde son günlerde Gezi Parkı olaylarını eleştiren pankartlar öğrenciler tarafından en çok tercih edilen protesto gösterileri arasında bulunuyor. Galatasaray Üniversitesi mezuniyet töreninde bugün son günlerde alışıla gelen bu benzer gösterilerden biri sahne aldı. Galatasaray Üniversitesi öğrencileri Gezi Parkı olaylarını protesto ettiler. Öğrencilerin velileri ve öğretim görevlileri de öğrencilere bu eylem sırasında destek verdiler.

MEZUNİYETTE GAZ VE TOZ MASKELİ EYLEM

Saat  18.30 civarında Ortaköy de üniversite kampüsü içerisinde bulunan toplantı binasında başlayan mezuniyet töreni, büyük bir coşkuyla devam ederken öğrencilerin gaz ve toz maskeleri takarak yürüyüşe geçtikleri görüldü. Öğrencilerin Gezi Parkı’nda eylemcilere sıkılan biber gazını bu şekilde protest etmeleri alkışla karşılandı. Öğrencilerin ellerinde oldukça dikkat çeken Gezi Parkı pankartları yer almaktaydı. İşte o pankartlar arasında akıllarda kalanlar. ‘’Diren özgür üniversite’’, Diren Cumhuriyet’’, ‘’Seni unutursak kalbimiz kurusun Ethem Sarısülük’’  yazılarının yer aldığı pankartlar öğrencilerin sloganları ile birleşerek mezuniyet töreninde adeta etrafı inletti.  Seyirciler arasında bulunan İstanbul Barosu başkanlarından Ümit Kocasakal’ın ve bazı öğretim üyelerinin de maske takarak öğrencilere eşlik etmesi gözlerden kaçmadı. Galatasaray Üniversitesi bugün öğrencileriyle velileriyle, öğretim görevlileri ile hep bir arada Gezi Parkı eylemleri için destek veriyordu.

REKTÖRE PROTESTO

Üniversite Rektörü Profesör Doktor Ethem Tolga konuşma yaptığı sırada öğrencilerden ve velilerden büyük tepki topladı. Konuşma esnasında protesto ile karşılaşan rektör bu duruma şaşırdı. Üniversitede gerçekleşen bu olay son günlerde mezuniyet törenlerinde sıklıkla karşılaşılan protesto gösterileri arasında yer almaktadır. Pek çok fakültenin mezuniyet töreninde benzer görüntüler yer alması dikkatlerden kaçmıyor. Dalga dalga büyüyen Gezi Parkı protestoları eğitim yılının bitmek üzere olduğu şu günlerde üniversitelerde daha çok gerçekleşeceğe benziyor. Gezi eylemcilerinin büyük çoğunluğunun üniversite öğrencisi olması ise bu olayın üniversitelerde gerçekleşmesinin altında yatan en önemli neden.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !