Ekonomi

Yayımlanma Tarihi: Haziran 26th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Fenerbahçe ve Beşiktaş Batıyor

Şike yaptıkları gerekçesi ile UEFA genel kuruluna sevk edilen Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri için kuruldan oldukça kötü bir haber geldi. UEFA genel kurulu Beşiktaş’ı Avrupa liglerinden 1 yıl men cezası ile cezalandırırken Fenerbahçe’yİ 2 artı 1 yıl Avrupa liglerinden men cezası ile cezalandırdı. 2 büyük kulüp bu ceza karşısında şok olurken kulüplerin üzerinde adeta kara bulutlar gezmeye başladı.

FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞIN HİSSE SENETLERİ ÇÖKTÜ

Kulüplere ilk kötü haber borsadan geldi. Hisse senetleri oldukça değer kaybederek adeta çöken Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri bu zor durumu nasıl atlatacaklar merak ediliyor. İki büyük kulüp için sıkıntılı bir diğer konu ise yabancı futbolculardan gelmeye başladı. Yabancı futbolcular Avrupa liglerinden 1 ve 2 yıl men cezası alan kulüplerle yollarını ayırma sinyalleri vermeye başladı. Ünlü futbolcuları kadrolarında barındıran bu iki büyük kulüp genel kuruldan gelen kötü haberle futbolcularına ne diyeceklerini bilemediler. Beşiktaş bir rapor hazırladı üst mahkemeye giderek itiraz etmek için kolları sıvadı. Tahkim Kurulu’na gitmeyi düşünen Beşiktaş dün gece uzunca bir savunma hazırladı. Haklarında şike yaptıkları gerekçesiyle şikayette bulunan Serdar Adalı ve Aziz Yıldırım başta olmak üzere Fenerbahçe yönetiminden 5 kişi Beşiktaş yönetiminden iki kişi tekrar müfettişe sevk edildi. Bu önemli spor isimlerinin nasıl bir ceza ile karşılaşacakları müfettiş raporu ile kesinleşecek. Yabancı futbolcuların Fenerbahçe Beşiktaş kulüpleri ile ilgili kararları ne olacak henüz bilinmiyor. Fenerbahçe Beşiktaş’ın uluslararası alanda imajı oldukça zedelendi sermaye piyasası kurulunda halka açık hisseleri bulunan bu büyük takımlar dün gece gelen haberle birlikte hisselerinde büyük ölçüde düşüşe geçtiler. Uzunca bir dönem Avrupa liglerinden uzak kalacak olan Fenerbahçe ve Beşiktaş nasıl bir toparlanma süreci geçirecek merak konusu.

YABANCILAR FUTBOLCULAR GİDERSE EĞER

Bugün iki takımın taraftarlarını yabancı futbolcuların gitmek istemesi durumunda takımlarının halinin ne olacağı tasası aldı. Taraftarlar cezaları son derece ağır bulurken, iki takımın taraftarı da adeta yasa girdi. Özellikle çok sevdikleri yabancı futbolcuların gitme sinyali vermesi takımların üzerine adeta kabus gibi çöktü.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑