Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Kasım 26th, 2013 | Haber Editörü: Gülşah Mutlu

0

Facebook Virüslerine Son!

Facebook ne kadar güvenlik önlemlerini arttırıp önlemler alsa da link ve birçok uygulamadan bulaşan virüslerin önüne geçememekte. Bu sebeple milyonlarca sosyal ağ kullanıcısı bu sorunla karşı karşıya gelmektedir. Özellikle birçok sitede kullanıcılarını “Bu videoya inanamayacaksınız!”, “Hemen ücretsiz indir!” gibi ödül ve merak uyandırıcı linkler ile kandıran tuzaklar birçok insanın bir anlık boşluğu ile hesaplarına virüs aktarımını sağlıyorlar.

Hepimiz bu hatayı yapmaktayız. Eğer Facebook hesabınızda sizin dışınızda hareketler mevcutsa virüslerden birkaç işlemde kurtulmak mümkün. İşte adımlar:

Şifrenizi değiştirin!

Üçüncü kişilerin bu bağlantılar veya virüsler ile bilgisayarınıza haliyle mevcut hesaplarınıza erişim sağlanabilir. Bu sebeple mevcut şifrenizi değiştirmek etkili bir adım olacaktır.
Genel Hesap Ayarları < Şifre < Değiştir Spamlardan kurtulun! Spam atan uygulamalar mevcut olabilir, bunun için; https://www.facebook.com/settings?tab=applications adresine tıklayın. Fake uygulamaların üstüne 'x' tıklayarak kurtulun. Şikayet edin! Duvarınızda arkadaşlarınız ya da bilginiz dahilinde olmayan uygulama, haber veya içerikleri etiketinizi kaldırarak şikayet edin. Sonrasında “Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler, zaman tünelinde gözükmeden önce onayına sunulsun mu?” seçeneğini “Açık" olarak işaretleyin. Chrome kullananlar! Ayarlardan "Uzantılar" kısmını tıklayın ve virüslü olduğunu düşündüğünüz uzantıyı silin.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !