Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 24th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

“Facebook kullanıcılarından ücret alsın!”

Twitter’ın kurucularından biri olan Biz Stone Facebook ile Twitter arasında yaşanan rekabete değindiği açıklamasında ilginç bir öneride de bulundu. Stone “Facebook kullanıcılarından ücret almalı” dedi.

En yaygın şekilde kullanılan iki sosyal paylaşım sitesi Facebook ile Twitter arasındaki rekabetin artık daha da güçlendiğini açıklayan Biz Stone, Facebook’un reklam içermediği uygulamaları için kullanıcılarından para alması gerektiğini söyleyerek tüm dikkatleri üzerinde topladı.

Rakibine “freemium” modelini önerdi

Twitter’ın büyük şirketlere reklam alanı satmaya başladığı ve Facebook’un mobil reklamlardan elde ettiği geliri ciddi oranda arttırmaya başladığı bu dönemde Twitter kurucularından Biz Stone’un önerili “ilginç” olarak değerlendirildi. Aslında Facebook’a freemium önerisinde bulunan ilk kişi Biz Stone değil. Ancak Facebook daha önceki önerileri de ciddiye almamış, iş modelinde bir değişikliğe gitmemişti.

“Bırakmıştım, yeniden kullanmaya başladım”

Stone’un en büyük rakiplerinin iş modeli hakkında bir öneride bulunmasının ardından şaşırtan bir açıklama daha geldi.
130722_twitter_stone
Stone bir zamanlar içinden çıkılması zor ayarlar,sayısız içerik ve çerez yüzünden Facebook kullanmayı bıraktığını ancak kısa bir süre önce tekrar kullanmaya başladığını da açıklamasına ekledi.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !