Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 2nd, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Eylemci Isıran Sivil Polis

Sosyal medyada bugünü konusu hiç şüphe yok ki bir göstericiyi ısırarak göz altına alan polis memuru oldu. Gezi parkı eylemleri sebebi ile polis memurları ve eylemciler arasında yaşanan ve bir türlü dinmek bilmeyen yüksek gerilim dün yep yeni bir boyut kazandı. Gezi Parkı’ı eylemleri için dün Taksim Dayanışma Derneği yaptığı çağrı ile binlerce kişiyi bir araya getirdi bir araya gelen göstericilere polis ise müdahale etmekte yine gecikmedi. Objektiflere yansıyan öyle bir görüntü vardı ki bugün tüm sosyal medya da çok konuşuldu. Bir göstericiyi yakalamaya çalışan polis onu göz altına almaya çalışırken kolundan ısırıyordu. İşte bu görüntü bir fotoğraf karesi ile günün en çok konuşulan olayı haline geldi.

TAKSİM’DE YAPILAN SON EYLEM YİNE GÖZ ALTILARA NEDEN OLDU

Taksim Dayanışma tarafından yeniden bir araya gelen ve eylem için toplanan gruplar ‘’diren lice, Taksim seninle’’ diye slogan atmaya başladılar. Bu sloganlar ve bir araya gelen topluluk Taksim’i yine işgal etti iddiası ile polisin devreye girmesi beklenen bir hamle oldu. Polis devreye girdi ve yine eylemcilere orantısız güç uygulamaya başladı. Tam bu sırada bir göstericiyi kolundan tutan sivil polis memuru göstericinin hırsla kolundan ısırırken objektiflere yakalandı. Polis memurunun bu hali ve önlenemez hırsı gününe en çok konuşulan konuşması olmakta gecikmedi.

TAKSİM MEZUNİYET TÖRENLERİNE DAMGA VURUYOR

Taksim Gezi Parkı olaylarının en çok gündeme geldiği yerler son günlerde sıklıkla yapılan mezuniyet törenleri oluyor. Mezuniyet törenlerinde hükümet karşıtı ve Taksim Gezi Parkı’nı destekleyen pankartlar ve sloganlar sık sık karşılaşılan protesto gösterileri artık. Özellikle ODTÜ mezuniyet töreninde bütün öğrencilerin ellerinde yer alan pankartlar üzerinde son derece mizah yönü yüksek zeki sloganlar yer alıyordu. Öğrencilerin yeni eylem şekli haline gelen mezuniyet törenleri Gezi Parkı destekçisi öğrencilerin kendilerini en iyi ifade ettikleri platformlara dönüştü. Gezi Parkı protestoları için polis hala ülkenin farklı alanlarında yapılan gösterilere ve göstericilere müdahale ediyor. İstanbul ve Ankara ise bu gösterilerin en çok yapıldığı iki şehir haline geldi.


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !