Sosyal Medya ethem sarısülük

Yayımlanma Tarihi: Mayıs 17th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Ethem’in Cenazesi Bugün

Dün geceden beri süren gergin anlar ülke de korku yaratıyor. Gezi Parkı eylemleri sırasında bir polis kurşunu ile hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün cenazesi ise bugün Ankara’da kaldırılıyor. Ankara cenaze için ayakta! Binlerce insanın Ethem için bir araya geldiği cenaze töreni ise anlam verilemeyen engeller ile karşılaşıyor. Ethem Sarısülük Kızılay’da vurulmuştu! Ethem’in cenazesi anısına Kızılay’da tören düzenlenmek istendi. Fakat buna izin verilmedi. Cenaze konvoyu jandarma ekipleri ve polis güçleri ile karşı karşıya kaldı. Cenazenin geçişine izin vermeyen ekipler aynı zamanda cenaze konvoyuna da müdahale ettiler. Cenaze töreninin bir eylem olarak nitelendiğini söyleyen çelik kuvvet, Valilik böyle bir eyleme müsaade etmiyor, konvoyu dağıtın ve yolu trafiğe açın dediler.

CENAZE KONVOYUNA TOMA İLE MÜDAHALE

Ethem Sarısülük’ün cenazesi için bir araya gelen konvoya polis tomalar ile müdahale etti. Cenaze konvoyunu sıkılan sular vatandaşlar tarafından büyük tepki ile karşılandı vatandaşların cenazeye böyle bir tepkinin yapılmasını kınamaları polise engel olamadı. Kalabalığı dağıtan polis kuvvetleri Kızılay meydanını tomalar ile donattı. Kızılay’a tomalar dolduran polis burada önlemler almaya deva ediyor.

ETHEM’İN CENAZESİ GERİ GÖTÜRÜLDÜ

Cemevinden alınan cenaze Kızılay’a götürülecekti, burada Ethem için anma programı yapılacak, birkaç konuşma yapılıp sevenleri tarafından vurulduğu yere karanfil bırakılacaktı. Bütün bunlara izin vermeyen kolluk kuvvetleri, aile tarafından dahi ikna edilemedi. Ethem’in cenazesi cemevine geri götürüldü. Ethem’in cenazesinin toprağa verilmek üzere memleketi Çorum’a gönderileceği bildirildi. Ethem’in abisi ‘’kardeşimin son yolculuğuna dahi izin vermiyorlar’’ diyerek adeta feryat etti.

VALİ ENGEL OLDU

Ethem Sarısülük’ün cenaze törenine valilik engel oldu. Cenaze törenini bir eylem niteliğinde gören valilik  “kanunsuz eylem güvenlik güçleri tarafından engellenecektir” diyerek Kızılay’a gidilmesine engel oldular.

ETHEM’İ BİR POLİS ÖLDÜRDÜ

Ethem’in taş atılması soncu öldüğünü iddia eden Melih Gökçek’e cevap adli tıptan geldi. Ethem’in başından mermi çıkarıldı ve ölüm nedeni bu olduğu tasdik edildi. Ethem’i öldüren polisi kamera çekimi yakalamıştı, ateş ettikten sonra polisin kaçtığı görülmüştü. O polisin adı hala sır gibi saklanıyor.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑