Yaşam

Yayımlanma Tarihi: Haziran 29th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Ethem Sarısülük’ün Film Gibi Hikayesi

Gezi Parkı eylemleri Ankara’da Kızılay meydanında hiç beklenmeyen bir acıyla, bir vatandaşın hayatını kaybetmesi ile tüm Türkiye’yi yasa boğarken vatandaşın bir polis kurşunuyla ölmesi aynı zamanda üzüntüyü iki katına çıkardı. Gezi Parkı protestolar için Ankara Kızılay Meydanı’nda bulanan Ethem Sarısülük bugün bir polis kurşunu ile öldürülmüş olacağını nerden bilebilirdi ki! Onun hayatı ise öldükten sonra birçokları için merak konusu oldu. Babasının yaşam hikayesi geçtiğimiz günlerde bütün Türkiye şaşkınlık içerisinde bıraktı. Bir Türkçe öğretmenin Çorum da bir köyde tek başına bir dağ evinde hatta bir barakada tüm dünya ile ilişkisi kesik bir şekilde yaşaması herkeste şok etkisi yarattı.

ANNESİ ETHEM’İ ANLATTI

Ethem Sarısülük hayat hikayesi başta sosyal medya olmak üzere tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Babası onları terk edince annesiyle ve kardeşleriyle büyük bir yaşam mücadelesi verecek yaşamak zorunda kalan Ethem Sarısülük’ün hayatı adeta bir film gibi. Babası ile yapılan röportajdan sonra bir de annesinin ağzından onun hayat hikayesini dinledik. Ankara’nın yoksul mahallelerinden bir oğlan Ege mahallesinde hayatını geçiren Ethem Sarısülük dört erkek ve bir kız kardeşi ile büyük bir yaşam mücadelesi vermiş. Lise ikinci sınıftayken eğitimini bırakmak zorunda kalan Ethem Sarısülük hayatı boyunca eğitime okumaya çok önem vermiş. Kendinden başka üç erkek kardeşi ve bir kız kardeşi olan Ethem Sarısülük çalışmak zorunda olduğu için eğitim hayatı ile bağlarını koparmış. Ethem Sarısülük sol düşünceli ailede büyümüş sol düşünceli bir siyasi görüşe sahip olan. Ethem Sarısülük inşaatlarda kargo şirketlerinde pek çok iş yapmış.

ETHEM’İN DAHA ÖNCE İLK ALDIĞI GÖZ ALTI BAKIN NEDEN

Ethem Sarısülük daha önce bir göz altısı daha olmuş. Fakat öyle bir konudan dolayı gözaltına alınmış ki hayatı boyunca tek göz altı olan bu olayın yürekleri dağlamaması imkansız. Parasız eğitim istediği için dilekçesi veren ve bunun için polis tarafından dayak atılarak gözaltına alınan Ethem Sarısülük’in ne kadar eğitime ve okumaya önem verdiğini anlamak mümkün. Annesi parasızlıktan çocuklarımı yemek yapamayıp su yedirerek, su içerek büyüttüm demesi ne kadar zor yaşam şartları ile mücadele ettiklerini anlamaya olanak sağlıyor.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑