Gündem

Yayımlanma Tarihi: Haziran 15th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Ethem Sarısülük Yaşamını Yitirdi

ethem-sarısülükİstanbul Taksim’de birkaç kişiyle başlayan Gezi Parkı eylemlerinin tüm yurda yayılan ve on binlerce kişinin katılım gösterdiği ulusal bir direnişe dönmesiyle Ankara da en az İstanbul kadar hareketli günler geçirdi. Ankara’da Gezi Parkı’na destek vermek için düzenlenen eylemlerde polis tabancasından çıkan bir kurşunla vurulduğu iddia edilen Mehmet Ethem Sarısülük’ün bugün ölüm haberi geldi. Ankara’da polis ile eylemciler arasında yaşanan arbede esnasında başından vurularak yaralanan ve iki gün önce beyin ölümünün gerçekleştiği açıklanan Ethem Sarısülük’ün bugün kalbi de durdu.

Ankara Numune Hastanesi’nde tedavi altına alınan Ethem Sarısülük’ün başında üç adet yabancı cisim olduğu ve otopsi yapılmadan bu cisimlerin kurşun olup olmadığının söylenmesinin mümkün olmadığı açıklanmıştı. 26 yaşındaki gencin beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından kalbinin de yorgun düşmesinin ardından gözler Sarısülük’ün otopsisinden gelecek habere çevrildi. Ethem Sarısülük’ün başından çıkarılacak olan parçaların incelemeye ayrılacağı duyurulurken, bu parçaların soruşturma açısından çok büyük öneme sahip olduğu ifade ediliyor. Abdullah Cömert, Mustafa Sarı ve Mehmet Ayvalıtaş’ın ardından Gezi Parkı eylemlerinin 16. gününde şuana kadar bilinene göre yaşamını yitiren 4. kişi olan Ethem Sarısülük’ün polis mermisiyle öldürülüp öldürülmediği de otopsi ile anlaşılacak.

Sosyal medyada haberin duyulmasından bu yana ortaya Ethem Sarısülük’ün polis mermisiyle öldürüldüğüne dair pek çok iddia atılırken, yapılacak otopsi ile yabancı cisimlerin kurşun parçası olduğunun anlaşılması halinde şuan için şüpheli konumunda olan polis memuru hakkında adam öldürmeye teşebbüs suçundan dava açılmasının da önü açılmış olacak. Ethem Sarısülük’ün otopsisinden çıkacak sonuç ile ilgili sosyal medyada şimdiden birçok insan yorum yaparken, yabancı cismin kurşun olduğunun saptanması halinde şüpheli polis memurunun yargılanmasına da biran önce başlanması isteniyor.

Haber Etiketleri: , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑