Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 24th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Ertuğrul Günay’dan Erdoğan’a Tweet

Eski Bakan Ertuğrul Günay’ın AKP bombaları art arda geliyor. Gezi eylemlerinden sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamalarda bulunan bir dönemin eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay Başbakan’ın evinize üç hilalli Osmanlı bayrağı da asabilirsiniz demesi üzerine Günay Başbakan’a Twitter üzerinden adeta bombalar yağdırdı.

ERZURUM MİTİNGİNDEN BİR CÜMLE GÜNAY’I HAREKETE GEÇİRDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Erzurum’da yaptığı Milli İrade Mitingi içinde yaptığı konuşma sırasında halka ‘’evinize üç hilalli Osmanlı bayrağı da asabilirsiniz’’ demesi üzerine Ertuğrul Günay Twitter üzerinden göndermeler yazmaya başladı.  Ertuğrul Günay 18. Yüz yıldan beri Osmanlı-Türk bayağı ay yıldızlı bayraktır hiç değişmedi ve değişmeyecek şeklinde tweet attı. Günay diğer tweetlerinde 16. Ve 17. Yüzyıllarda üç hilalli farklı bayraklar kullandı fakat tek bayrak 19. yy’da kesinleşti, o da bu gün ki Türk bayrağımızdır. Türk devleti milli devletler çağına geçtiğinden beri bayrağımız ay yıldızlı bayraktır, değişmedi, değişmeyecektir diyen Ertuğrul Günay Erdoğan’ın Erzurum mitingi için satır arası bu cümleye Twitter üzerinden göndermeler yaptı.

GÜNAY’IN KANDİL TWEETİ

AKP İzmir Milletvekili olan Ertuğrul Günay Twitter üzerinden Berat Kandilini kutlarken yine ima da bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ötekileştirdiği Gezi Parkı elemcilerini kast ederek bir kandil kutlama mesajı çeken Ertuğrul Günay aslında bu tweet ile ne demek istediğini herkese anlatmayı başardı. İşte Günay’ın kandil tweeti ‘’ Kandilimiz kutlu, insanımız ayrımsız, mutlu, dünyamız umutlu olsun!‘’ dedi. Bu tweette geçen ayrımsız sözü ile Erdoğan’ın ötekileştirdiği genç nesle karşı bir kucaklama olduğu fark edildi.

GÜNAY’IN BÜTÜN GÖNDERMELERİ KİME KARŞI?

Günay Facebook ve Twitter sosyal paylaşım sitelerini en çok kullanan siyasetçilerden biri. Günay’ın dün attığı bir sosyal medya paylaşımı da oldukça ilginçti. ‘’Bir kez gönül kırdınsa bu kıldığın namaz değil’’ paylaşımı oldukça çok konuşulan Ertuğrul Günay’ın bu paylaşımları kime karşı yaptığı merak ediliyor. Oklarının en çok değdiği isim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu düşünülse de Ertuğrul Günay hala AK Parti milletvekili. Son günlerde AK Parti’li siyasetçilerin giderek artan bir hız ile sosyal medya kullanmaya başladıkları gözden kaçmıyor.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑