Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Haziran 11th, 2013 | Haber Editörü: Hasan Arıkan

0

Erdoğan’ın Gezi Parkı Görüşmeleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika gezisinden döndükten sonra Gezi Parkı eylemleri ile ilgili bir takım çevrelerle görüşmeler yapacağı açıklanmıştı. Taksim Gezi Parkı eylemlerinin 15. gününde yaşanan ve ülke gündeminde adeta bomba etkisi yaratan Molotoflu saldırıların ardından gazeteci Hayko Bağdat ve Green Peace Kampanyalar Yöneticisi Hilal Atıcı, Başbakan ile görüşmeyeceklerini açıkladı. Molotoflu bir grubun polise saldırmasının öncesinde ve sonrasında yaşananlar sebebiyle Hayko Bağday Twitter aracılığıyla, Hilal Atıcı ise açıklama yaparak Erdoğan ile yapılacak olan görüşmelere katılmayacağını söyledi.

Twitter hesabı üzerinden gönderdiği mesajla görüşmeye katılmayacağını açıklayan gazeteci Hayko Bağdat; “Taksim Dayanışma’nın tavrına uygun olarak yarın yapılması planlanan Başbakanlıktaki toplantıya katılmayacağım” ifadesini kullandı. Hayko Bağdat’ın görüşmelere katılmayacağını açıkladığı Tweeti 5 saat gibi bir süre içinde 900’den fazla RT edilirken, Twitter’da açıklama ile ilgili birçok yorum yapıldığı görüldü. Görüşmelerin diğer muhataplarından olan Green Peace Kampanyalar Yöneticisi Hilal Atıcı’nın ise Başbakanlık Müşavirliği’nden aranarak yapılacak olan görüşmelere davet edildiği bildirildi.

Gezi Parkı eylemleriyle alakalı olarak Başbakan’ın aralarında 20 kişilik bir sanatçı grubunun da bulunduğu toplumun birçok kesiminden insanla görüşme yapacağı açıklandı. Green Peace Kampanyalar Yöneticisi Hilal Atıcı’nın ise mevcut şiddet ortamında vermek istenen mesajın sağlıklı bir biçimde iletilemeyeceği ve düzgün bir diyalog ortamının oluşamayacağı gerekçesi ile görüşme talebini geri çevirdiği söyleniyor. Ayrıca Green Peace de konu ile alakalı olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada; Green Peace’in demokratik ve barışçıl her ortamda çözüme yönelik her türlü görüşme davetine açık olduğu ancak Başbakan Erdoğan ile bir görüşme yapılabilmesi için öncelikle şiddetin sona ermesi gerektiği belirtildi.

Yarın akşam saatlerinde yapılması beklenen görüşmeler 20 kişilik bir sanatçı grubunun dışında Necati Şaşmaz, Gökhan Özoğuz ve Hasan Kaçan gibi isimlerin de katılacağı söyleniyor. Yarın AKP Merkez Yürütme Kurulu’nun ardından TESK heyetini kabul edecek olan Erdoğan’ın akşam saatlerinden itibaren de Gezi Pakı olaylarıyla ilgili görüşmelere geçmesi bekleniyor.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

İlkokul öncesinde tanıştığım Amiga 500, Amiga Workbench kullanmaya çalışırken erken yaşta okuma yazma öğrenmeme sebep oldu. İlkokul yıllarımda 386 DX başında oyun oynamak için geçirdiğim saatler ise MS-DOS kullanmayı öğrenmemi sağlayarak, PC dünyasına kocaman bir adım atmama yardımcı oldu. Üniversite yıllarında özgün içerik üretimine yönelik çeşitli alanlarda çalışmalar yapmaya başladım. Geçen yıllar içinde yüzlerce farklı siteye, onlarca farklı konuda, binlerce farklı yazıyla katkı sağladım ve sağlamaya da devam etmekteyim. Şuanda Tamseo+ ekibinin bir parçası olarak başta Tam Haber olmak üzere çeşitli mecralarda editörlük yapmakta, özgün içerik konusunda farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara destek sağlamaktayım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑