Gündem

Yayımlanma Tarihi: Aralık 28th, 2013 | Haber Editörü: Gülşah Mutlu

0

Erdoğan’dan Sert Sözler!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’da Cumhuriyet Meydanı / Turgutlu ilçesinde Orhan Polat Yağcı İlkokulu’nda düzenlenen açılışta sert sözler söyledi. Erdoğandan gelen açıklamalar şöyle:

“Kardeşlerim ana muhalefet, yavru muhalefet bildiğiniz gibi Manisa’nın büyükşehir olmasına da muhalefet ettiler. Hele ana muhalefet Anayasa Mahkemesi’ne götürdü. Koskoca Manisa nasıl yönetilecek dendi. Bunlar büyükşehir, şehir bunun anlamını bilmezler.”

“Ana muhalefetin de yavru muhalefetin de medeni olmak gibi derdi yok. Bizim bu nokta şehircilikteki deneyimimiz bunlara asla mukayese edilmez.”

“Tüm hizmetlerin, yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Tüm bakanlıklarımıza, bakan arkadaşlarımıza, özel sektörümüze, hayır severlere,mimarından, mihendisine, işçisine kadar hepsine teşekkür ediyorum.”

“Manisa çok sayıda yatırım için tam bir cazibe merkezi haline geldi. Özel sektör yatırımlarını da toplu olarak hizmete alıyoruz. Manisa’ya hayırlı olmasını diliyorum. Eğitimde soruyorum anneler bu işi iyi bilir. Biz gelene kadar yavrularımızın kitabını bile bulamıyorduk. Geldik kitabı ücretsiz olarak dağıttık. Ücretsiz sıraların üzerine bıraktık. Bizden öncekilerin aklı neredeydi. Onların böyle bir derdi yoktu. Bizler çok çile çektik saman kağıtlarda okuduk. O yüzden kuşe kağıttan kitaplar bastırdık. İmkanı olmayan yavrularımıza burs verdik. Kız öğrencilere, erkek öğrencilere burs verdik. Parayı da annelere verdik.”

“Kızlarımız ayrımcılığa tabii tutuldu. 15 yıl nerdeyse başları örtülü diye okullara sokulmadı. İktidarda olanlar bunun hesabını neden vermiyorlar. Sabır dedik ve hamdolsun bu ayrımcılığı bitirdik. Yavrularımız okullarımıza başı örtülü olarak giriyor. Başı açığı da kapalısı da aynı sıralarda oturuyor. Ülke parçalandı mı? Ülke normalleşti. Rahatsız olanlar var onları da biliyoruz. Ama şu anda ses çıkaramıyorlar. Neden? Bu milletin mayasında bu var da onun için. Kat sayı dediler? İnsaf, neden? Ayağına bağlıyorsun taşı koş diyorsun.Ne oldu şimdi kat sayı da kalktı. Başörtülü kardeşlerim kamu kurumlarına giriyor. Ne oldu yıkıldık mı? Gezi olaylarıyla bir çalkalanma yaptılar. Yetmedi şimdi de son günlerde bu olayı çıkardılar.”

Haber Etiketleri: , , , , ,


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !