Siyaset polis şiddet uyguladı

Yayımlanma Tarihi: Haziran 18th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Polis Şiddet Uygulamadı Suçlu CHP

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleşen partisine ait grup toplantısında CHP VE Gezi eylemleri başta olmak üzere verdi veriştirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında medyaya da değindi. Kazlıçeşme mitingi için memnuniyetlerini dile getiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasına sahip satır araları şu şekilde.

KAZLIÇEŞME’DE TARİH YAZDIK

Başbakan Pazar günü gerçekleşen Kazlıçeşme mitinginde milyonların Kazlıçeşme’yi doldurduğunu ve bu durumun Gezi Parkı eylemleri için bir tepki olduğunu söylemesi dikkatleri çekti. Başbakan milyonlar oradaydı dedi. Oysa Kazlıçeşme kapasitesine dair o günden beri çokça matematik hesabı yapılmış. Ve Kazlıçeşme’ye 1 milyon kişinin sığabilmesi için metrekareye 17 kişinin sığması gerektiği konuşulmuştu. Bu durum hala sosyal medya da konuşulmaya devam ediyor.

TAKSİM’DE VERİLEN MESAJI ALDIN MI DİYENLER 1 MİLYONUN MESAJINI ALDI MI?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasın Taksim eylemleri ile devam etti. Taksim eylemleri konusunda insanların ve kamuoyunun mesajı alıp almadığını sorduğunu söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan o kişiler ‘’1 milyonun mesajını aldı mı?’’ diye sorarak restleşmesini sürdürdü.

MEDYA OLAYLARI SAPTIRMIŞ!

Medya’nın bazı olayları saptırdığını söylemesi özellikle yandaş olarak adlandırılan medyaya rağmen ilgi çekiciydi. Toma altında ezilenleri polis şiddeti olarak gösterdiler diye söze devam etti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan.  CHP’li milletvekillerine ateş püsküren Erdoğan Gezi eylemlerinde tutumları ile ilgili sert sözler söylemeye devam etti.

ETHEM’İ SANKİ POLİS VURMAMIŞ GİBİ POLİS SİLAH KULLANMADI DEDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında polis şiddet uygulamış gibi gösterdiler dedi. Oysa uygulamadı biber gazı sıktı mı sıktı ama biber gazı her yerde kullanılıyor, polis silah kullandı mı hayır kullanmadı dedi. Oysa Ethem Sarısülük polis silahından çıkan kurşunla vurularak ölmüştü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bunu yok sayması oldukça enteresandı.

EYLEMCİLER CHP’LİYMİŞ!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarında dikkat çeken kısımdan biri eylemcilerin %76’sının CHP’li oluşunu söylemesiydi. Günlerdir söylenen orada bulunan insanların apolitik bir görüşe sahip oldukları siyasetle ilgili olmadıkları görüşü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hiç ama hiç tatmin etmemiş gibi görünüyor.

Haber Etiketleri: , , ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑