Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Eylül 24th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

“Erdoğan 21. yüzyılın Keşiş Pierre’i”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Başbakan Erdoğan’a ilginç bir benzetme geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan’ı Haçlı Seferleri esnasında insanları savaşmaları için kışkırtan Keşiş Pierre’e benzetti!

Gündeme dair bazı açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “CHP, terör örgütleriyle kol kola” şeklinde bir ifade kullanmasına; ilginç bir benzetme ile yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı Haçlı Seferleri’nde insanları Türk ve İslam alemine karşı kışkırtan Keşiş Pierre’e benzetti. Başkent Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ek binası ve polis evine düzenlenen roketatarlı saldırıyla ilgili açıklama yapan Kılıçdaroğlu, aranan ve emniyet takibinde bu isimlerin saldırıyı nasıl gerçekleştirdiğini sordu.

“Neden daha önce yakalamadın?”

“Hükümet terörden medet umar hale geldi. Size bir örnek anlatacağım. Polis merkezine silahlı saldırı yapıldı. Kimse ölmedi. Bakan “Onlar bizim takibimizdeydi” diyor. Senin takibinde ise neden daha önce yakalamadın?” diyen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: Bu saldırıyı medya geniş verdi ve AKP’nin arzu ettiği zaten buydu. Başbakan Erdoğan, Malatya’da bu saldırı ile CHP’yi aynı kefeye koydu. Başbakan Erdoğan’ın konuşma metinleri önceden hazırlanıyor. Uzmanlar tarafından hazırlanıyor. Peki, bu saldırının olacağını nereden biliyordu? Çağırıp İçişleri Bakanı’na bu soruyu sorması lazım… Saldırıyı yapanlar senin takibinde miydi? Evet. Seni görevden alıyorum. Diyebilir mi? Diyemez: Bu soruyu da soramaz. Büyük bir tezgahın içinde olduğumuzu kimse unutmasın.”

“Irak’taki patlamalardan da Suriye’deki iç olaylardan da AKP sorumludur” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu “Recep Tayyip Erdoğan’ın eli kanlıdır. Keşiş Pierre’in Haçlı Seferleri’nde üstlendiği rolü 21. yüzyılda Recep Tayyip Erdoğan üstlenmiştir. Türkiye’nin Keşiş Pierre’idir. Avrupa Keşiş Pierre’lerden kurtuldu, Türkiye’nin de kurtulması lazım” şeklinde konuştu.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !