Ekonomi

Yayımlanma Tarihi: Eylül 12th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Emeklilere banka promosyonu

Emeklilere banka promosyonu verişmesine dair çalışmalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de gündeminde. Bakan Çelik yakın bir zamanda banka müdürleri ile bu konuyu görüşeceklerini söyledi.

çalışmalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik emeklilere promosyon ödenmesine ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu’na gerekli talimatları verdiğini açıkladı. SGK Başkanı’nın, bankaların genel müdürleri ile bir takvim çerçevesinde bir araya geleceğini ifade eden Çelik, “Emeklilere yıllık yaklaşık 122 milyar bir ödeme yapılıyor. Ağırlıklı da kamu bankaları vasıtasıyla yapılıyor. Banka genel müdürleriyle bir araya geleceğimizi belirtmiş olalım” dedi.

Bakan Çelik SSK ve Bağkur emeklilerin bu düzenlemeye dahil edilip edilmeyeceklerine dair soruları da yanıtladı. Çelik, “Bu meselelerinin tümünü masaya yatıracağız. Çıkacak olacak neticeyi paylaşacağız. Bugünden neticesiyle ilgili bir şey söylemek son derece yanlış olur. Takvimi büyük bir ihtimalle belli oldu, yakın bir zamanda banka müdürleriyle bir araya geliyoruz” şeklinde bir yanıt verdi.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !