Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 4th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Ehliyet düzenlemesinde geri vites!

Trafik Kanunu’nda yapılan değişiklik ile ehliyet için 101 TL ücret talep edilmesi sosyal medyada büyük tepki görmüştü. Twitter’da #Ehliyeticin101TLveremem hashtagi en çok konuşulan konu olunca Hükümet kanadından geri adım geldi.

24 milyon kişinin ehliyetini değiştirmesini ve bunun için de 101 TL ücret ödemesini öngören Trafik Kanunu değişikliği büyük tepki toplamıştı. Sosyal paylaşım sitelerinde her geçen gün çığ gibi büyüyen tepki üzerine Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bir açıklama yaptı.

Düzenlemenin yeniden gözden geçirileceğini söyleyen Bakan Şimşek “Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız ile konuştum. Ehliyet yenileme ücreti yeniden gözden geçirilecek! Ama ücret maliyetin altında olmayacak” dedi. Bakan Şimşek bu açıklamayı da Twitter üzerinden yaptı.

Düzenleme kapsamında ehliyet sahibi olan herkesin 89 TL değerli kağıt parası ile ehliyetini yeni alacak olanların 101 TL ile 556 TL arasında değişen bir tutar ödemeleri gerekiyor. Ehliyet sınıfına göre ücretin değişmesini de öngöre düzenleme 24 milyon sürücüyü ilgilendiriyor.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑