Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Temmuz 17th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Egemen Bağış’tan veda konuşması

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış katıldığı bir iftar yemeğinde veda konuşması yaptı. Bakanlık çalışanlarından helallik isteyen Bakan Bağış’ın şimdiden böyle bir veda konuşması yapması akıllara bakanlığı bırakacağı ihtimalini getirdi.

Farklı inanç gruplarının temsilcileri, milletvekilleri ve Avrupa Birliği Bakanlığı çalışanlarına iftar daveti veren Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış yaptığı konuşma ile herkesi şaşırttı. Mikrofonu alır almaz bir veda konuşması yapmaya başlayan Bakan Bağış “Belki bu benim AB Bakanı olarak son iftarım olabilir. Bu vesileyle herhangi birinizin kalbini kırdıysam özür dilemek isterim” şeklinde konuştu.

Uzun sürerdir meclis kulislerinde Bağış’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağı konuşuluyordu. Bakan Bağış ise bu konuda hiçbir zaman renk vermemişti. Ancak düzenlediği iftar yemeğinde böyle bir konuşma yapması Bağış’ın başkanlık adaylığının kesinleştiği yorumlarına neden oldu.

Bu soru veda konuşmasını tamamlayan Bakan Bağış’a da soruldu. Bağış “Partim bana nerede hangi görevi verirse versin en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Ortak akıl bize başka bir görev verirse onu da en iyi şekilde yaparız” şeklinde bir yanıt vermekle yetindi.
Ancak Bakan Bağış sonrasında Twitter’dan ikinci bir açıklama daha yaparak akılları iyice karıştırdı. “Tüm çalışma arkadaşlarımızı eşleri ile ağırlarken hellaleştik. Veda ediyoruz sanmışlar. Görevimizin başındayız” diyen Bakan Bağış bu twit’i gece yarısı yazdı.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !