Yayımlanma Tarihi: Haziran 18th, 2013 | Haber Editörü Çağdaş Akagündüz

#duranadam

Taksim meydanında, Atatürk Kültür Merkezi’nde asılı Atatürk portresine bakarak öylece duran adam gibi adam, ultra pasif direnişçi.

Gezi Parkı bugün farklı bir eyleme tanıklık ediyor. Gezi Parkı’nda duran bir adam var ve Atatürk Kültür Merkezi’nin tam karşısında öylece duruyor. Atatürk Kültür Merkezi’nden asılı duran Atatürk posterine ve hemen yanında yer alan Tük bayrağına oldukça düşünceli bir şekilde bakan bu adam eylemin yeni yüzü olarak zeki eylemcilerin yeni bakış açısını gösteriyor. Eylemcilerin tek bir adam ile gerçekleştirdikleri bu pasif eylem sosyal medyayı alt üst etti. Önünde bulunan çantadan şüphelenen polis duran adamın önünde ki çantayı inceledi fakat her hangi bir suç unsuru bulamadı. İşte bu pasif eylemci şu anda Gezi eylemlerinin pasif direnişçisi olarak dünya medyasında yer buluyor.

GEZİ EYLEMİ BİR ZEKA EYLEMİ

Gezi Parkı eylemleri için sanıyoruz ki yapılan birbirinden farklı mizahi eylemler son yılların en zeki eylemi olarak dünya tarihine geçti. Sadece 19 günde üretilen mizah ve espri hiç şüphe yok ki önümüzde ki birkaç yıl rahatlıkla insanları güldürmeye ve beyinsel anlamda beslemeye devam edecektir. Yapılan eylemlerin karşılığında oldukça sert bir müdahale ile karşılaşan eylemciler göz altılarla, joplarla, biber gazları ile tomalarla Gezi Parkı’ndan uzaklaştırıldı

EVE DÖN DEDİLER

Birbirleri ile adeta kenetlenmiş bağlarla eylem gerçekleştiren Gezi Parkı eylemcileri dün gece birbirlerine ‘’eve dön’’ çağrısı yaptılar. Provoke olmamak ve  eylemlerin hedefinden şaşmaması için eve dönmek gerektiğini düşünen dünyanın en zeki eylemcileri bugün sakin bir güne uyandılar.

GEZİ PARKI SON DURUM

Bugün Gezi Parkı temizlendi, çadırlar kaldırıldı ve hükümetin rahatsızlık duyduğu eylemcilere ait olan her şey ortadan yok edildi. Bütün gün Taksim’de sakin bir hava olsa da Türkiye hala ayaktaydı. Özellikle Gezi eylemcilerine polisin son müdahalesini son derece sert bulan Türk halkı bütün illerde yaptıkları gösteriler ile bu durumu kınadılar.

KESK VE POLİS KARŞI KARŞIYA

Taksim için eylem kararı alan KESK bugün polis ile burun buruna geldi. Gezi Parkı’na müdahale olursa eğer grev yapacağını daha önce duyuran KESK, dediğini yaptı ve greve gitti. KESK grev için Taksim’e girmek istedi fakat polis barikatı ile karşılaştı. Vali Mutlu bu eyleme kesinlikle izin vermeyeceğini belirtti ve uzunca bir gerginliğin ardından KESK dağıldı.

 

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑