Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 12th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

0

Dünyanın en iyi CEO’ları sosyal medyadan bihaber!

Yapılan bir araştırma şaşırtan sonuçları ile bilişim gündeminin ilk sırasına yerleşti. Araştırmaya göre dünyanın en iyi ilk 500 CEO’sunun sosyal medyadan hiç haberleri yok. CEO’ların % 68’inin sosyal medya sitelerine üyeliği yok!

İnternet ile yakından ilişkili olan bir mesleğe sahip olan CEO’ların bir yandan bilişim gündeminin nabzını tutarken bir yandan hiçbir sosyal medya ağına dahil olmamaları şaşırttı. Dünyanın önde gelen CEO’larının yarısından fazlası sosyal medya ile hiç ilgilenmiyor. Onların favorisi ise iş dünyasının dijital platformu olarak kabul edilen Linkedln.

CEO’lar dijital dünyanın dışında!

Twitter gibi sosyal medya üyeliği bulunan CEO’lar adeta takipçi sayıları ile büyük rekorlar kırarken % 68 gibi bir oranın üye dahi olmaması dikkat çekiyor. Bu araştırmanın neticesi “CEO’lar dijital dünyanın dışında yaşıyor” söylemlerine neden oldu. Tüm dünyanın yakından tanıdığı bir ABD’li işadamı Warren Buffet, ilk tweet’ini 2013 yılının Mayıs ayında attı. Toplam tweet sayısı ise sadece 2!
Buffet bu stabil duruma rağmen 541 binden fazla takipçiye sahip.

CEO.com sitesinin yaptığı bu araştırmanın sonuçlarına göre, Fortune 500 listesindeki CEO’ların sadece yüzde 32’si, en az bir sosyal ağda hesaba sahip. Ancak geride kalan kesim Facebook, Twitter veya bir başka sosyal medya ağında yer almıyor. Google + ise sadece 5 CEO’nun ilgisini çekmeyi başarabilmiş.

20 kat hızla takipçi kazanabilirler!

İş dünyasının dijital platformu olan LinkedIn, tek istisnayı oluşturuyor. Fortune 500 CEO’larının neredeyse 3’te 1’i, LinkedIn hesabına sahip. Bu arada Fortune 500 patronları, ortalama bir kullanıcıya oranla 20 kat daha hızlı takipçi kazanıyor. Buffet ise standart bir kullanıcıdan 200 kat hızlı.


Haber Editörü HakkındaBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !