Sosyal Medya doktora kelepçe

Yayımlanma Tarihi: Haziran 17th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Doktora Kelepçe, Çarşı’ya Gözaltı

Gezi Parkı eylemleri için adı en çok geçen Beşiktaş taraftar topluluğu olan Çarşı grubu için polis alarm verdi. Çarşı eylemlerin en başından beri direnişçilere adeta bir halk kahramanı gibi sahip çıkmıştı. Direnişçiler ile birlikte eylemlerde yer alan ve polisin en çok zorlayan gruplardan biri olan Çarşı Gezi Parkı için önemli bir misyon üstlenmişti. Bu durumdan rahatsızlık duymuş olacaklar ki dün gece Gezi Parkı eylemleri için Çarşı grubunun önde gelen isimlerine gözaltı uyguladılar. Dün gece Çarşı grubuna ait kişilerin evlerine tek tek baskın yapan polis gruba üye isimlere göz altı uyguladı. Yaşananlar sosyal medyada ‘’Polis korktu, Hükümet korktu’’ gibi söylemlere neden oldu. Vatan caddesinde yer alan İstanbul Emniyetinde sorgulanmaya başlayan Çarşı grubu üyeleri arasında Çarşı grubunun ağabeyleri ve başkanları da olduğu iddia ediliyor. Grup elemanlarının evlerine yapılan baskınlarda suç unsuru teşkil edecek deliller arandığı iddia edildi.

DOKTORLARA KELEPÇE

Akşam ki büyük polis müdahalesinde yaralananlar için tedavi uygulayan doktorlara bugün şok gözaltılar yapılıyor. Bu şok gözaltılar ile dün gece Taksim de yaralılara acil müdahale uygulayan gönüllü doktorlara tek tek kelepçe vuruluyor. Bütün bu yaşananlar içinde en dikkat çekici olan mesleği hayat kurtarmak olan doktorların dahi göz altına alınmasıydı. Yaralılara için revir olarak kullanılan Ramada Otel de çok sayıda doktor görev alıyordu. Polisin baskın düzenlediği Ramada Otel’de ki bütün doktorlar kelepçe takılarak göz altına alındılar. Yaşanan bu elim olayda halk ‘’savaşta bile sağlık görevlilerine müdahale olmaz’’diyerek yaşananları kınadı.

JANDARMADAN DA YARDIM İSTEDİLER

Gelişmeler içinde en dikkat çeken bir başka unsur ise polise destek olarak askerden yardım istenmesi oldu. Askerden yardım isteyen hükümet eylemleri bastırmak için jandarma güçlerini polise destek olmaya çağırdı. Bugün ki eylemlerde de polis ve jandarma kuvvetleri eylemler için birlikte önlem alacak.

 VE BUGÜN ÜNİVERSİTE SINAVI VAR

Dün geceden beri ülkenin her yerinde yaşanan gerginlikler bugün üniversite sınavına girecek olan öğrencileri paniklettirdi. Öğrencilerin bu olaylardan zarar görmeden sınava girip çıkabilmeleri için gerekli önlemler alınmalı.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑