Sosyal Medya no image

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 15th, 2017 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

İmplant yerleştirilmesi

İmplant tedavileri kendi içerisinde birçok kategoriye ayrılan bir tedavi türüdür. İmplant tedavilerinde en önemli noktalardan bir tanesi hastanın ağız yapısıdır. Bu durum hem tedavinin başarısını hem de tedavinin uygulama ve iyileşme sürecini etkilemektedir. İmplant tedavileri, uygulanmadan önce doktor tarafından önce hastanın ağız yapısının zorluk derecesi analiz edilir. Bu analiz oral muayene ve röntgen sonuçları sayesinde yapılır. Hastanın dişeti yapısı ve ağız içerisinde bulunan çene yapısının durumuna göre tedavinin zorluk derecesi belirlenir ve sonrasında tedavi uygulanması için, ilk adım olan ağız temizliği işlemi gerçekleştirilir. Eğer hastanın dişeti ve kemik yapısında hiçbir problem yok ise, bu durumda yapılan temizlik sadece genel bir dişeti ve diş temizliğidir. Ancak hastanın dişetlerinde doku problemi ya da iltihap olması durumunda implant uygulamasına önce ağzı hazırlamak için, önce hastanın ağzının içindeki sorunun ortadan kaldırılması gerekmektedir.
Dişeti iltihabı problemi yaşayan bir hastanın ağzı içerisine diş imlpant direkt olarak yerleştirilemez. Bu durum hastanın sağlığını tehlikeye atmakla beraber uygulamanın başarı yüzdesini de yüzde otuza düşüren bir etkidir. Hastanın ağzı içerisinde dişetlerinde herhangi bir nedenle oluşan iltihabın nasıl ortadan kaldırılacağı doktorun belirlediği tedavi yöntemi ile gerçekleşir. Diş doktorları her ne kadar antibiyotik kullanımını çok fazla tercih etmese de, hastanın ağız içinde oluşan iltihabın ciddiyet boyutuna göre, iltihabın biran önce dağılması için zaman zaman, doktorlar tarafından antibiyotik kullanıma başvurulabilir.
Bunun en temel nedeni, hastanın ağız içinin diş implant yerleştirilmesi için olabilen en kısa süre içerisinde uygun hale gelmesi ve ağız içerisinde başka sorunlar oluşmadan biran önce diş implant yerleşirimi yapılıp, hastanın ağız sağlığının korunmasıdır. Tedavinin uzunluk süreci, hastanın ağzında oluşan iltihabın dağılma süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ağız içindeki iltihap ve uygulama esnasında oluşabilecek komplikasyon riski tamamen ortadan kalkmadan diş implant yerleştirilmesi yapılmaz.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑