Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Haziran 11th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Direnişin Ruhu Çarşı’nın Lideri Bıçaklandı

Taksim Gezi Parkı direnişleri esnasında ayrı bir ruh ortaya çıktı. Her yerde onlardan bahsediliyor. Galatasaraylısı Fenerbahçelisi herkes adeta Beşiktaş’ın muhteşem taraftar grubu Çarşı karşısında hayranlıklarını gizleyemedi. Taksim’de kurulması planlanan Topçu Kışlası ve AVM için adeta tüm ülkede oluşan direniş ve ayaklanmaların Taksim’de ki öncüsü haline gelen ve polisin dahi zorlandığı Çarşı grubu bugün acı bir haber ile sarsıldı. Çarşı grubu liderlerinden ve sözcülerinden olan Bülent Ergenç bıçaklandı. Beşiktaş’ın en efsanevi taraftar grubu olan Çarşı’nın kurucularından biridir Bülent Ergenç. Günlerce siren ve hala sürmekte devam eden Taksim Gezi Parkı direnişleri için bir sembol haline gelen Çarşı grubu için önemli bir isim olan Bülent Ergenç umulmadık bir anda Taksim’de bıçaklandı.

Olay şu şekilde gelişti. Bilindiği üzere Taksim’de ve Gezi Parkı civarında önemli bir kalabalık mevcut. Bu kalabalıktan faydalanarak içki satmak isteyenlerde hayli fazla! Taksim direnişçileri ise Gezi Parkı eylemlerinin ruhuna zarar vereceği düşüncesi ile Taksim’de içki satılmaması noktasında son derece dikkatli davranıyorlar. O gece Taksim’de bulunan gruplara içki satmak isteyen bir seyyar satıcı Çarşı grubu başkanı Bülent Ergenç’in tepkisi ile karşılaştı ve durum karşısında sinirlendi. Bülent Ergenç kendisinden Taksim’de içki satmamasını, direnişin ve Gezi’nin ruhuna zarar vereceği için içkinin yasak olduğunu söyledi. Bunun üzerine sinirlenen içki satıcısı bıçağını çıkardı ve Çarşı taraftar gurubu başkanı Bülent Ergenç’i bıçakladı.

Bu gelişmenin hemen ardından Taksim’de ki bir çadır revire yatırılıp ilk yardım yapılan Bülent Ergenç ardından hastaneye kaldırıldı. Müdahaleler sonunda bilinci açık olan ve durumu her geçen saat daha iyiye giden Bülent Ergenç’in bıçak darbesi ile alakalı olarak bıçak eğer 1 cm kadar farkla saplansa hayati damarlardan birine geleceği ve bıçaklamanın ölümle sonuçlanabileceği söylendi. Bu kötü olay karşısında bütün Taksim direnişçileri ve Çarşı grubu büyük üzüntü yaşadı. Büyük bir mücadele örneği sergileyerek direnişe adeta ruh katan Çarşı2nın liderinin başına böyle bir olay gelmesi akıllarda soru işaretleri yarattı. Olayın altında farklı bir boyut olup olmadığı konuşuluyor.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑