Yaşam no image

Yayımlanma Tarihi: Kasım 15th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Çocuğa Uygun Oyuncağın Seçimi

erkek çocuk oyuncaklarıÇoğu anne baba zeka gelişimine destek veren oyuncak çeşitlerini satın alarak çocuklarının sağlıklı bir gelişim çağı geçirmesini sağlamaya çalışıyor. Ancak göz ardı edilmemesi gereken, her çocuğun tıpkı yetişkinler gibi farklı bir birey olduğudur. Bazı çocukların büyük keyifle, saatler boyunca oynadığı oyuncakların kimi minikler için sıkıcı olması mümkündür.

Çocuğun yaşıtlarının büyük bölümünün ilgi gösterdiği oyuncak çeşitlerine tamamen ilgisiz kalması ortada bir sorun olduğu manasına gelmez. Zira her çocuğun kendi yapısına göre sevdiği ve sevmediği oyuncak çeşitleri bulunur. Bu nedenle anne babaların çocuklarına sürekli olarak belirli tipte oyuncaklar almaması ve zeka gelişimine destek sağlamak adına çocuğu sevmediği oyuncaklarla oynamaya zorlamaması gerekir.

Çocukların doğuştan gelen yetenekleri de birbirinden oldukça farklı olduğu için bazı çocukların hiç akla gelmeyecek türden erkek çocuk oyuncakları ile ilgili olması mümkündür. Zaten minikler oyuncaklara gösterdiği ilgiyle aslında anne babalarına gelecekte hangi meslek gruplarına ve hangi uğraşlara karşı yetenekli olduğunu sinyallerini verir. Anne babalar için önemli olan bu işaretleri doğru şekilde yorumlamak ve çocuk üzerinde baskı kurmadan oyuncak seçimi çocuğun kendisine bırakmaktadır.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !