Siyaset

Yayımlanma Tarihi: Ağustos 15th, 2013 | Haber Editörü: Aysun Kızılay

1

CHP’de iki isim kesinleşti

Yerel seçim maratonunun son dönemecinin yaklaştığı bugünlerde CHP iki aday ismi netleştirmeyi başardı. Partiler aday belirleme çalışmalarını sürdürürken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iki adayın isimlerinin belirlendiğini açıkladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada bazı sinyaller de verdi. Şayet önümüzdeki yerel seçimlerde CHP’nin oyları artmazsa liderlikten ayrılacağının sinyallerini veren Kılıçdaroğlu üç büyük kent olan İstanbul, Ankara ve İzmir’in ilçelerinde milletvekillerinin aday olmayacağını söyledi.

“Kimseye söz vermedim”

Kılıçdaroğlu adaylık için hiç kimseye söz vermediğini de vurguladı. Aday belirleme çalışmaların en son kararın parti yönetimi tarafından verileceğini vurguladı. Ardından kesinleşen iki adayın ismini açıkladı. Halen belediye başkanlığını yürüten Özlem Çerçioğlu Aydın’dan yeniden aday olurken; Zeki Çardak, Tokat’ın Reşadiye ilçesinde başkan olmak için mücadele edecek.

Bu iki ismi açıkladıktan sonra Kılıçdaroğlu, “Şu an itibarıyla adaylığı yüzde 100 kesin olan iki aday var. Aydın Belediye Başkanı son derece başarılı. İkincisi ise Tokat Reşadiye adayımız. Yıllardır aday çıkaramadığımız bir yer. Şimdi orada bir arkadaşımız aday olma isteğini net bir biçimde ortaya koydu. Ben de kendisini sonuna kadar destekliyorum. Bu iki yer dışında hiçbir yerde adayımız kesinleşmiş değil” dedi.


Haber Editörü HakkındaOne Response to CHP’de iki isim kesinleşti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !