Sosyal Medya deniz kılıç

Yayımlanma Tarihi: Haziran 13th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Çarşı’nın Abisi Kılıç Direnişi Anlattı

Gezi Parkı direnişi ile birlikte hayatımıza varlığından hep haberdar olduğumuz ama bu kadar güçlü bir topluluk olduklarından haberdar olmadığımız Beşiktaş takımı taraftar gruplarından Çarşı girdi. Direnişçilerin kalbini fetheden Çarşı grubu oldukça muhteşem bir ruha sahip. Bu direnişi adeta sahiplendi Çarşı grubu. Polise karşı direnişin en ön saflarında yer aldılar! Halkı polisten korumaya çalıştılar, muhteşem coşkularını adeta Taksim’e aşıladılar. Pek çok gazeteci ve kanal Çarşı grubu ile konuşmaya çalışıyor. Birbiri ardından röportaj teklifleri alan Çarşı Türkiye’de basına karşı tepki olduğundan Türk basınına güvenmiyoruz diyor ve bu röportaj tekliflerini ret ediyor. Yurtdışından herhangi bir basına röportaj verebileceklerini ama Türk basınına röportaj vermeyeceklerini söyleyen Çarşı grubu büyük olasılıkla eylemler esnasında ‘’Yandaş Medya’’ olarak adlandırılan basın ve yayın kanalları için tepki duyuyor.

Grup başkanları arasında yer alan Deniz Kılıç ise Çarşı grubunun ağabeylerinden. Bir gazetecinin sorularına kısa kısa cevaplar veren Deniz Kılıç belki de Çarşı’nın nasıl bir ruha sahip olduğunu bu kısa ve net cümleler ile açıklıyorlar. İşte Çarşı’nın abisinin ağzından dökülenler;’’ Bizde herkes kadar direniyoruz, aslına bakarsanız orada yer alan ve Taksim’de bulunan herkes büyük bir direniş içerisinde. Bunu sadece Çarşı’ya mal etmek büyük bir yanılgı ve hak yemek olur. Herkes ne kadar direniyor ise bizlerde o kadar direniyoruz ‘’diyor.

POLİS GAZI ATINCA BİZDE KAÇIYORUZ

Deniz Kılıç; ‘’ İnsanlar bizim polisten kaçmadığımızı düşünmesin, polis gazı atınca bizler de kaçmak zorunda kalıyoruz. Ama durum şu ki atılan her jop, sıkılan her gaz Çarşı’yı daha da kenetliyor. Ayrıca bizler bu konuda tecrübeliyiz. Gazın ve jopun karşısında nasıl duracağımızı biliyoruz.’’

ÇARŞI 33 YILDIR VAR

Kılıç ‘’ Çarşı 33 yıldır giderek büyüyen bir ruh diyor. Kitlemiz her geçen gün genişliyor. Özellikle son günlerde inanılmaz derece de üye artışı yaşıyoruz, bugün ki sayımız nedir bilmiyorum’’ diyor.

BİZİ PARKTAN ÇIKARIRLAR AMA DÖRT SAAT SONRA 3000 KİŞİ İLE GELİRİZ

Kılıç sözlerine şöyle devam etti’’Bugün burada 20 kişi civarındayız, karşımızda kimyasal silah kullanan bir polis var, onlar düşmanımız değil ama bize öyle davranıyorlar dedi. Bizi buradan tabiî ki çıkarabilirler ama 20 kişi olarak çıkarırlar 4 saat sonra 3000 kişi olarak geri döneriz’’ dedi.

Haber Etiketleri: ,


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑
  • En Son

    Takipçiler

  • Sosyal Medya Üzerinde Tam Haber !