Sosyal Medya

Yayımlanma Tarihi: Haziran 26th, 2013 | Haber Editörü: Çağdaş Akagündüz

0

Çarşı’da Bayram Var

Gezi Parkı hayatımıza girdiğinden beri onlarında hayatımıza girdiği aşikar. Kimden bahsediyorsanız derseniz, Gezi Parkı eylemleri için canla başla mücadele veren Çarşı taraftar grubundan bahsediyoruz tabiî ki. Çarşı taraftar topluluğu Gezi Parkı eylemleri sırasında halkın yanında yer almış belki de bu yüzden şimşekleri üzerine çekmişti. Beşiktaş’ın yıllardır pek çok sosyal platformda yer alan asi taraftar topluluğu Çarşı Gezi eylemleri dolayısı ile Taksim ve çevresinde adeta düzenleyici ve koruyucu bir rol üstlenmiş bu rolü onu bütün taraftar grupları tarafından arzu edilen ve sevilen bir topluluk haline getirmişti. Hatta Fenerbahçe ve Galatasaray taraftar toplulukları ile birlikte omuz omuza direniş sergilen Çarşı grubu bir anda tüm Türkiye’nin sevgilisi haline gelmişti. Ama Çarşı için beklenmeyen bir durum yaşandı.

ÇARŞI GRUBUNA GÖZ ALTI UYGULAMIŞLARDI

Gezi eylemlerine katıldıkları gerekesi ile Çarşı grubundan tam 20 kişilik bir ekibin evlerine baskınlar düzenlemişler ve 20 kişilik bir göz altı gerçekleştirmişlerdi. Bu göz altılardan sonra nöbetçi mahkemeye sevk edilen Çarşı taraftar topluluğu içerisinden 15 kişi serbest bırakılmış geriye kalan beş kişi için ise tutuklama emri çıkartılmıştı. Halil İbrahim Erol ve İbrahim Turan için tutuklama emri çıkarılmış ve sebep olarak ise vahim sonuç doğuran silah ve mermi bulundurmak gösterilmişti. Taraflardan Halil İbrahim Varol’un avukatı üst mahkemeye baş vurdu ve itiraz etti.

ÇARŞI SERBEST

Avukatın itirazı sonuç verdi ve özgürlük mahkemesi Halil İbrahim Varol2u serbest bırakmaya karar verdi. İbrahim Turan için henüz sevindirici haber alamayan Çarşı grubu içinde yer alan diğer 3 isim içinde kefalet ile serbest bırakılma kararı alındı. Bu isimlerin 50 bin TL ödemeleri halinde kefalet ile serbest bırakılmalarının yolu açıldı. Özgürlük mahkemesine savcı bu üç ismi kefalet ile serbest bırakılmamaları için yeni bir talep ile gitse de özgürlük mahkemesi bu talebi yerinde bulmadı ve 3 ismin kefalet ile serbest bırakılmasına olanak sağladı. Karar Çarşı camiası tarafından büyük bir sevinç ile karşılandı. Çarşı camiası bir an önce İbrahim Turan’ın da serbest bırakılmasını diliyor.

Haber Etiketleri:


Haber Editörü Hakkında

Pamukkale Üniversitesi'nde borsa üzerine eğitim aldım. Anadolu Üniversitesi'nde işletme bölümünde okuyorum. 22 ocak 2010'da Kötü Sözlük'ü kurdum. 2012 sonlarına doğru Karamel Bilişim bünyesine katıldım ve Tamseo.com.tr'yi kurdum. Bir yandan Tamseo.com.tr ile Kurumsal İnternet Çözümleri üretirken bir yandan da Tamhaber.com.tr için yazarlık yapıyorum. Sosyal medya üzerinden takip edebildiğimiz, medyanın yazmamayı tercih ettiği haberleri derliyorum.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Dönün ↑